Płytki ceramiczne z kolekcji Urban life to połączenie szarych, imitujących beton faktur z patchworkowym wzorem. Fot. Brayen Ceramicas

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Płytki ceramiczne z kolekcji Urban life to połączenie szarych, imitujących beton faktur z patchworkowym wzorem. Fot. Brayen Ceramicas
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
02 maj 2016 12:31

To jest trendy: patchwork we wnętrzach

Patchwork to absolutny hit ostatniego sezonu. Niegdyś kojarzący się z rozwiązaniem dla ubogich, dziś jest najmodniejszą propozycją do łazienek, kuchni i salonów.

Patchwork to metoda polegająca na łączeniu ze sobą pozornie niepasujących elementów, wzorów i kolorów. Niegdyś wynikał z konieczności i braku środków finansowych. Obecnie jednak jest jednym z najgorętszych trendów aranżacyjnych.

Pierwotnie patchwork był metodą szycia, w której łączono ze sobą różne tkaniny, teraz króluje w aranżacjach wnętrz - przede wszystkim w postaci płytek ceramicznych, choć sięgają po niego również producenci mebli. 

Niezaprzeczalną zaletą tego stylu jest możliwość łączenia płytek z różnych kolekcji, co daje nam dużą dowolność aranżacyjną. Jeśli jednak wolimy dobór wzorów i kolorów pozostawić profesjonalistom, możemy wybrać propozycje z jednej kolekcji, a jest ich obecnie mnóstwo. 

W naszej galerii prezentujemy 5 pomysłów na wykorzystanie patchworkowych wzorów. Zapraszamy do czerpania inspiracji, jak urządzić modne wnętrze na czasie!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH