Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Diamond - mozaika trójwymiarowa w bialej kuchni. Fot. Raw Decor

Diamond - mozaika trójwymiarowa w bialej kuchni. Fot. Raw Decor
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 30 maj 2016 08:48 (aktualizacja: 30 maj 2016 10:08)

Trendy kuchenne: zobacz co jest modne

Kuchnia jest pomieszczeniem, którego aranżacja zawsze wzbudza dużo emocji. Biała czy drewniana? A może czarna? Płytki nad blatem czy szkło? Zobaczcie co jest modne.

Najnowsze trendy pokazują, że kuchnie odchodzą od nowoczesności w kierunku klasyki i eklektyzmu. Obserwujemy bum na styl nowojorski i prosty styl skandynawski. Projektanci rezygnują też z intensywnych, nasyconych kolorów, które ustępują miejsca ciepłym, pastelowym barwom.

Kuchenne aranżacje to przede wszystkim czytelny przekaz estetyczny, który podkreśla funkcjonalność pomieszczenia. W trendzie są kuchnie jednokolorowe, które możemy ożywić jednym mocniejszym akcentem, np. oryginalną wyspą kuchenną, czy stołem. Jeszcze do niedawna modne były intensywne zielenie i czerwienie, teraz w kuchniach królują szarości, biel, beż, pastele i kremy.

Mozaika w kuchni – nowoczesność i elegancja

Nowoczesnym i modnym rozwiązaniem jest ozdobienie ścian mozaiką w delikatnych kolorach. Zauważamy, że w Europie coraz bardziej popularny staje się styl nowojorski, eklektyczny, którym od dawna inspirują się nasi projektanci – mówi Piotr Nagaduś, właściciel Raw Decor, marki specjalizującej się w mozaikach dekoracyjnych.

Bazą takiego stylu są bezpieczne beże, szarości i biele, które są ponadczasowe i nie wychodzą z mody. Najczęstszym wyborem naszych klientów jest klasyczna, biała mozaika Diamond. Dzięki jednostronnie wypukłemu szlifowi wygląda elegancko i mieni się na ścianie jak prawdziwe diamenty – dodaje Piotr Nagaduś.

Aranżacja kuchni to inwestycja na lata, dlatego urządzając kuchnię warto wybrać rozwiązania uniwersalne. – Pastele na kuchennych ścianach to modny trend wielu sezonów. W odpowiedzi na potrzeby rynku wprowadziliśmy pastelową kolekcję mozaiki heksagonalnej Mineral, w której królują delikatne błękity, mięta i szarości – zdradza właściciel Raw Decor.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA