Fot. Schell

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Fot. Schell
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
13 maj 2016 11:07

Trendy w urządzaniu łazienek: nowoczesna armatura

W ślad za nowoczesnym wzornictwem armatury łazienkowej podążają funkcję pozwalające na oszczędność wody, zgodnie z obowiązującymi trendami eko, jak np. baterie samozamykające.

Minimalizm wyposażenia, funkcjonalność i oszczędność wody to podstawowe wyróżniki łazienkowych trendów aranżacyjnych w 2016 roku. Natomiast stosowane armatury muszą gwarantować wygodę obsługi i prosty, ergonomiczny design. Cechy te mają duże znaczenie zwłaszcza w przypadku pomieszczeń kąpielowych w obiektach komercyjnych, jak gabinety SPA czy hotele.

Jak pokazują projektanci wnętrz, 2016 rok w branży łazienkowej upłynie pod znakiem kontynuacji takich trendów, jak funkcjonalność, minimalizm i maksymalna przejrzystość w planowaniu wnętrza. Na czasie nadal pozostają naturalne elementy, jak np. podłogi i blaty w kolorze drewna. Nowym akcentem, wracającym do łask po okresie dominacji matowych powierzchni, są wysokopołyskowe armatury w kolorze chromu. Design baterii umywalkowych, przycisków i uchwytów powinien być przy tym bardzo prosty i umożliwiający łatwą obsługę. W ślad za nowoczesnym wzornictwem podążają funkcję pozwalające na oszczędność wody, zgodnie z obowiązującymi trendami eko, jak np. baterie samozamykające.

Mniej znaczy więcej

W tym roku na topie będą rozwiązania, które pozwalają zmaksymalizować ilość dostępnej powierzchni, ukryć zbędne elementy wyposażenia czy łatwo zachować higienę, a więc podwieszane umywalki, proste baterie sztorcowe i urządzenia sanitarne do montażu ściennego. W tego typu aranżacje doskonale wpisują się podtynkowe samozamykające wylewki ścienne SCHELL LINUS W-SC-M. Mechanizm jest uruchamiany za pomocą przycisku z regulatorem temperatury, a następnie samoczynnie odcina dopływ wody po upływie określonego czasu. Lśniąca płyta czołowa ze stali szlachetnej, prosta wylewka i przycisk z mosiądzu chromowanego nadają armaturze elegancki wygląd. Rozwiązanie idealnie pasuje do wszystkich rodzajów ceramiki sanitarnej. Dzięki ukierunkowaniu strumienia wody w dół nie ulega ona rozchlapywaniu poza ranty umywalki.

Oszczędność w modzie

Oprócz oszczędności pod względem wzornictwa, trendem na czasie jest stosowanie nowoczesnych technologii pozwalających ograniczyć zużycie wody. Idealnym rozwiązaniem do wszystkich projektów, w których dąży się do minimalizacji wpływu na środowisko są certyfikowane armatury samozamykające SCHELL PETIT SC. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii wkładowej, bateria otrzymała 3,1 punktu w systemie klasyfikacji LEED, a także certyfikację WELL PUBLIC. Zapewnia ona oszczędność na poziomie nawet 56% w porównaniu ze zwykłymi bateriami jedouchwytowymi, co wynika ze sposobu uruchamiania, a także niskiego przepływu na poziomie 5 l/min przy ciśnieniu 3 bar. W zależności od indywidualnych wymagań czas wypływu wody można ustawić w zakresie od 2 do 15 sekund. Poręczne pokrętło na górze korpusu umożliwia łatwą regulację temperatury wody.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH