Fot. Komandor

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Fot. Komandor
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
15 cze 2016 15:26

Trendy wnętrzarskie: moda na naturę

Moda na naturę we wnętrzach towarzyszy nam od kilku sezonów. W tym jednak jest szczególnie widoczna. Przeczytajcie, jak urządzić naturalne wnętrze na czasie.

Jak wprowadzić do wnętrza powiew natury? Obraz z żywych kwiatów, wiszące wiklinowe fotele czy oryginalne grafiki na meblach to tylko kilka możliwości, które odświeżą surową aranżację i zaproszą do środka odrobinę przyrody. Sprawdź jak otworzyć swoje mieszkanie na świat pełen „zieleni”.

Motyw natury to ponadczasowe rozwiązanie, które sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu, począwszy od stylu minimalistycznego na glamour kończąc – komentuje Anna Wróbel, projektantka mebli z firmy Komandor. W zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć można wykorzystać takie elementy aranżacji, które uwydatnią dekoracje nawiązujące do przyrody, np. w postaci unikalnych mebli lub dopasują się do ogólnej stylistyki pomieszczenia poprzez lekkie, subtelne dodatki.

Urządzając mieszkanie w stylu naturalnym niekiedy wystarczą najprostsze rozwiązania.

Wnętrze usłane kwiatami

Kwiaty we wnętrzu to uniwersalne rozwiązanie, które zawsze jest w modzie. Nic tak bardzo nie ożywi wnętrza jak prawdziwe kwiaty doniczkowe i bukiety ustawione na komodzie, stoliku w salonie lub na oknie w jadalni. W odważniejszych stylizacjach można postawić na obraz, a nawet ścianę z żywych roślin. Ten tzw. pionowy ogród otoczony delikatną ramą, stworzy prawdziwą enklawę zieleni w mieszkaniu. „Żywy obraz” mogą tworzyć równego rodzaju kwiaty, a nawet zioła np. mięta, bazylia czy oregano.

Motyw roślinny można również wykorzystać na różnego rodzaju przedmiotach, np. poduszkach, zasłonkach, narzutkach na łóżko. Cały sekret tkwi w dobraniu odpowiedniego wzoru i kolorystki. Dlatego też jeśli w domu dominuje minimalizm lub styl klasyczny warto postawić na delikatne wzory o lekkiej, nienarzucającej się tonacji. W tym przypadku świetnie sprawdzą się subtelne pastele, błękity czy róże. Natomiast we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, rustykalnym czy art deco można zdecydować się na bardziej śmiałe aranżacje.

Dobrym rozwiązaniem będą wzory z wykorzystaniem chabru, maków, czerwonych róż. Aby wnętrze nie było przesadzone należy umiejętnie łączyć różne kompozycje roślinne. Warto zastosować zasadę jednego, spójnego motywu, który będzie stosowany w danym pomieszczeniu, a nawet całym mieszkaniu, np. wykorzystując dekoracyjną tapetę na jednej ze ścian lub jej fragmencie zarówno w korytarzu, jak i salonie oraz sypialni.

Wiszące fotele i nowoczesna grafika

Motyw natury jest również szeroko wykorzystywany w meblarstwie. W tym przypadku dużą rolę odgrywa materiał, z którego meble są wykonane oraz fason. Ciekawym rozwiązaniem będą podwieszane fotele z drewna bambusowego lub wikliny, których forma przypomina huśtawki w ogrodzie. Dobrym pomysłem będą także płócienne obicia na sofie czy lniane tkaniny na krzesłach.

Skórzany wypoczynek czy drewniany stół to klasyki, które w lekki i nienarzucający się sposób podkreślają naturalny charakter mieszkania. Chcąc jednak uzyskać oryginalne wnętrze warto pokusić się o nowoczesne rozwiązania tj. grafiki nadrukowane na szkle. Piękne pejzaże na frontach szaf w salonie ożywią stylizację, a kolorowe nadruki, np. owoców na meblach kuchennych wprowadzą odrobinę świeżości i pozytywnej energii w jadalni czy kuchni – radzi projektantka.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH