Fot. Villeroy & Boch

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Fot. Villeroy & Boch
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
01 cze 2016 08:41

Wanna w ogrodzie - najlepszy sposób na upały

Kąpiel na świeżym powietrzu relaksuje i odpręża jak żadna inna! Zarówno w upalne
lato, jak i w chłodniejsze jesienno-zimowe dni.

Dzięki ogrodowym wannom  prywatnym spa można cieszyć się przez okrągły rok. Ale jak je pielęgnować i konserwować? Za sprawą nowoczesnych systemów samooczyszczających i trwałych materiałów jest to dziecinnie proste!

Oto pięć kroków, by Twoje prywatne spa zawsze było w gotowości!

1. Osłona – to podstawa
Za każdym razem, gdy nie korzystamy z wanny spa, należy ją szczelnie przykryć pokrywą. Ta czynność zajmuje kilka chwil, a skutecznie chroni i zabezpiecza urządzenie. Pokrywa zapobiega brudzeniu się i dostawaniu do wewnątrz liści oraz zabezpiecza przed nadmiernym działaniem
promieni słonecznych. Dzięki temu wanna spa na długi czas pozostanie jak nowa!

2. Raz w miesiącu: myj pokrywę – 15 minut
Aby pokrywa jak najdłużej spełniała swoją funkcję, powinna być czyszczona raz w miesiącu. Należy ją położyć na płaskiej, czystej powierzchni i polać wodą z węża ogrodowego. Następnie na miękką szczoteczkę lub gąbkę nalać łagodny płyn do mycia i przetrzeć powierzchnię kolistymi ruchami. Potem opłukać całość wodą i wytrzeć do sucha czystą szmatką. Uwaga! Do czyszczenia nie wolno stosować środków na bazie olejów mineralnych, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię pokrywy.

3. Regularnie: oczyszczaj filtry – 20 minut
Dla utrzymania czystości wody, filtry w wannie spa należy regularnie myć. Najlepiej – raz w tygodniu. Dokładniejsze czyszczenie zalecane jest co 4 lub 6 tygodni. Mimo że prawidłowo czyszczone filtry mają dużą żywotność, muszą być regularnie wymieniane. Villeroy & Boch zaleca, by wkłady filtrujące zmieniać co 1-2 lata. Aby rozpocząć czyszczenie filtrów, należy wstrzymać ich pracę, a następnie zdjąć pokrywę filtra i wyjąć go, obracając w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Wkłady filtrujące należy polać wodą z węża ogrodowego lub myjką wysokociśnieniową – od góry do dołu. Ważne! Do czyszczenia filtrów nie wolno używać szczotek czy innych sprzętów, ponieważ mogą zostać uszkodzone. Jeśli resztki kremów lub olejków nagromadziły się w filtrze, zanurz go w ciepłej wodzie z dodatkiem łagodnego środka czyszczącego. Aby usunąć osad wapienny, umieść filtr w roztworze octu i wody, a potem dokładnie opłucz go czystą wodą.

4. Wymieniaj wodę – 60 minut
Pokrywa i automatyczny system filtracji skutecznie uniemożliwia przedostanie się nieczystości do wody w wannie spa. Mimo to należy ją regularnie wymieniać – od 3 do 5 razy w roku. Przed opróżnieniem wanny odłącz ją od prądu. Wanny Villeroy & Boch nawet po odłączeniu zachowują wszystkie wcześniejsze ustawienia! Podłącz standardowy wąż ogrodowy do gniazdka z zewnętrznej strony obudowy. Gdy wanna zostanie opróżniona, należy odłączyć i zamknąć odpływ. Można ją również opróżnić za pomocą pompy.

5. Zadbaj o wnętrze – 15 minut
Wnętrze wanny powinno być czyszczone za każdym razem, gdy wymieniana jest woda. Trwa to zaledwie kilka minut, a skutecznie chroni powierzchnię przed odkładaniem się osadów. Wystarczy użyć delikatnego płynu do mycia okien lub naczyń i gąbki, następnie opłukać całe wnętrze wanny i na koniec przetrzeć ją suchą ściereczką. JetPaks™, czyli wymienne panele w wannach Villeroy & Boch można wyjąć i oczyścić tak jak resztę wnętrza.

Jeśli będziesz przestrzegać kilku prostych zasad, wanny spa zawsze będą gotowe do użytku i długo pozostaną jak nowe! Wystarczy od 30 do 60 minut w miesiącu, by wirująca obietnica relaksu kusiła przez cały rok!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH