Płytka Kreta. Fot. Elastolith

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Płytka Kreta. Fot. Elastolith
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
10 lip 2017 11:27

Wnętrza w stylu holenderskim - co na ściany?

Główną cechą holenderskiego stylu jest przestronność. Jasne, duże wnętrza z prostymi, ale ciężkimi meblami, umiejętne łączenie nowoczesności z rustykalnym stylem i przede wszystkim modny minimalizm

Zarówno na elewacjach, jak i przy aranżacji wnętrz króluje stonowana kolorystyka. Chłód w pomieszczeniach i na zewnątrz budynków, pomogą nam osiągnąć modne szarości i antracyty.
W holenderskim stylu możemy sobie pozwolić na odważniejsze wyeksponowanie ścian. Mineralne płytki Elastolith w antracytowych odcieniach to połączenie lekkości z industrialną elegancją.

Minimalistyczny antracyt

Holenderscy projektanci od lat umiejętnie łączą to, co modne i uniwersalne z własną tradycją. Mimo iż stonowany minimalizm może na pierwszy rzut oka przypominać styl skandynawski, to Holendrów wyróżnia większa wrażliwość na materiał i oryginalność. Nawet najbardziej nieskomplikowaną formę musi cechować wyjątkowa jakość i styl.
Ciemny antracytowy kolor mineralnej płytki Elastolith to propozycja doskonała zarówno do stworzenia wytwornej aranżacji w pomieszczeniu, jak i zapewnienia elewacji ponadczasowego wyglądu. Możemy zdecydować, co chcemy w naszym domu wyeksponować – na jakie elementy konstrukcji warto zwrócić uwagę, a co powinniśmy ukryć.

Uniwersalna cegła w modnym wydaniu

Klasyczna już w urządzaniu wnętrz płytka klinkierowa to bezpieczny trend, który sprosta oczekiwaniom mieszkańców. Estetyka ręcznie formowanych cegieł pomoże nam stonować głębie szarości, a dzienne światło sprawi, że wnętrze będzie bardziej przytulne. Szare kolory ściany czy jedynie dodatki w odcieniu Madagascar będzie cechować uniwersalność i minimalizm, dlatego dobrze sprawdzą się w każdym wnętrzu. Dzięki odporności na uderzenia i wilgoć możemy zastosować je nie tylko na całej ścianie w sypialni, holu czy salonie, ale także wykorzystać przy aranżacji kuchni i łazienki.

Industrialna szarość w najlepszej odsłonie

Holendrzy najchętniej sięgają po solidne, naturalne materiały w aranżacji nowoczesnych wnętrz. Umieszczona na ścianie salonu, odpowiednio oświetlona płytka w kolorze Kreta sprawi, że nasze pomieszczenia nabiorą charakteru ekskluzywnego loftu.Surowy beton z eleganckim stylem wnętrza to ostatnio popularne wśród architektów połączenie. Industrialna szarość i nierówna faktura na ścianie nadaje pomieszczeniom odrobinę wytwornego ochłodzenia, dlatego kolor mineralnej płytki Kreta to doskonała alternatywa dla betonowych okładzin ścian. Świetnie sprawdzi się w otwartych pomieszczeniach, np. połączeniach kuchni z salonem.

Popielaty melanż

Holenderskim wnętrzom na pewno będą sprzyjać podłużne okna, przez które wpada duża ilość światła. Takie aranżacje będą bardziej wytworne, a meble lepiej wyeksponowane. Jeśli jednak nie dysponujemy przestrzenią o okazałym metrażu, warto pomyśleć o lustrach, które pomogą nam „otworzyć” małe wnętrze.

Jasnym pomieszczeniom będzie sprzyjać kolor mineralnej płytki klinkierowej „Nebraska”. To połączenie ciemnej i jasnej szarości, które tworzy modny melanż i optycznie powiększa przestrzeń. Przenikające się odcienie na fakturze płytki nadają ścianom trójwymiarowy wygląd. To rozwiązanie Elastolith pomoże nam ożywić stonowaną, szarą przestrzeń i wprowadzić trochę awangardy. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH