Fot. Komandor

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Fot. Komandor
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
19 maj 2016 13:48

Wnętrze z charakterem: zobacz, jak je urządzić

Zamiast przywiązywać się do utartych i standardowych stylizacji warto do mieszkania wprowadzić ciekawe akcenty kolorystyczne i nietuzinkowe materiały.

Dobry i oryginalny pomysł może całkowicie zamienić nudną aranżację w pełne energii mieszkanie. Elementy wystroju wnętrz takie jak mocne akcenty kolorystyczne, nietypowe ścienne materiały ozdobne, czy nieszablonowe meble nadadzą „czterem kątom” wyrazistego smaku i zdecydowanego charakteru.

Zamiast przywiązywać się do utartych i standardowych stylizacji warto do mieszkania wprowadzić cząstkę siebie. Dlatego, jeśli temperament domowników to prawdziwy wulkan energii, w pomieszczeniu nie powinno zabraknąć elementów wyposażenia, które odpowiednio podkreślą, a nawet uwydatnią charakter lokatorów.

Mieszkanie jest wizytówką właściciela, dlatego też aranżacja powinna odzwierciedlać jego osobowość. Indywidualizm wnętrza można wyrazić w prostych zabiegach tj. odświeżenie jednej ze ścian oryginalnym materiałem ozdobnym, nadanie barwnego, intensywnego akcentu w kuchni poprzez kolorowe, szklane panele, czy zastosowanie spersonalizowanych nadruków na froncie szafy w salonie albo sypialni – komentuje Anna Wróbel, projektantka mebli z firmy Komandor.

Spójny motyw na ścianie

Pierwszym krokiem do uzyskania indywidualnego charakteru mieszkania jest ukazanie ciekawego motywu ozdobnego na ścianie. Bardzo mocny efekt dekoracyjny można uzyskać poprzez zastosowanie kamienia zamiast tradycyjnego otynkowania. W zależności od rodzaju surowca, ten element aranżacji stanowi szczególnie ciekawą bazę dla całego mieszkania, a także oryginalne tło dla podwieszanego telewizora, efektowną oprawę dla kominka czy mebli wypoczynkowych.

Wykorzystując kamień w aranżacji należy pamiętać, że materiał ten nie może mieć „konkurencji”. Dlatego też lepiej nie zestawiać go z innymi, ciężkimi fakturami i dozować odpowiednią kolorystykę. Najlepiej jeśli kamień skomponowany będzie z jasnym otoczeniem np. bielą, beżem czy szarością. Zbyt krzykliwe kolory w połączeniu z tym surowcem mogą wnieść poczucie „hałasu” do wnętrza.

Ze względu na wysoką odporność na zniszczenia, kamień to inwestycja, która przez lata nie straci na estetycznej wartości. Aby zmiękczyć surowość materiału warto do aranżacji dodać kilka lekkich dodatków np. obrazy z kolorowymi ramkami, wiszące kwiaty, czy drewnianą półkę z książkami. Walory kamienia można podkreślić odpowiednim oświetleniem w postaci małych, punktowych halogenów ze strumieniem światła skierowanym na profil ściany, uwypuklając nieregularną strukturę i trójwymiarowość surowca.

Istnieje wiele możliwości, by uzyskać niebagatelny efekt na ścianie. W tym przypadku wykorzystać można wzorzyste tapety, naturalną lub pomalowaną na biało cegłę, czy płytki ceramiczne w ornamentalne wzory. Wyrazistości i blasku dodadzą również kolorowe, szklane panele, np. Colorimo. Intensywne barwy z pewnością wniosą szczyptę oryginalności i nowoczesności do całej aranżacji – komentuje Anna Wróbel, projektantka mebli z firmy Komandor. – Aby wystrój mieszkania był spójny warto jeden motyw dekoracyjny wykorzystać w kilku pomieszczeniach, np. tapetę w wyraziste kropki można zastosować na jednej ze ścian lub jej części, zarówno w sypialni, jak i korytarzu czy salonie. Takie działanie wpłynie na harmonię całej aranżacji mieszkania.

Oryginalny mebel to podstawa

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH