Nowoczesne podłogi winylowe. Fot. Unilin

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Nowoczesne podłogi winylowe. Fot. Unilin
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
19 sty 2018 11:56

Wybieramy podłogę: zobacz nowoczesne panele winylowe

Dzięki unikalnej kombinacji elastycznych i twardych warstw rdzeniowych, nowe panele winylowe Unilin gwarantują lepszą akustykę i ochronę przed wgnieceniami; jednocześnie nadają się one do montażu na podłożach, które nie są idealnie gładkie.

Producent podłóg Unilin wprowadza na rynek swój najnowszy innowacyjny produkt: wykonaną w najnowszej technologii podłogę z winylu RIGID (usztywnionego). Dzięki unikalnej kombinacji elastycznych i twardych warstw rdzeniowych, nowe panele winylowe Unilin gwarantują lepszą akustykę i ochronę przed wgnieceniami; jednocześnie nadają się one do montażu na podłożach, które nie są idealnie gładkie. Wyznaczając zupełnie nowe standardy jakości, podłogi LVT doskonale uzupełniają istniejącą gamę elastycznych paneli winylowych Unilin.

Na rynku nareszcie dostępne będą rozwiązania dla każdego rodzaju podłoża (mniej i bardziej równego) lub instalacji („na pływająco” lub klejonych). Quick-Step Balance, pierwsza kolekcja nowego rodzaju podłóg RIGID LVT Unilin, zostanie wprowadzona na rynek w czerwcu 2018 roku obok dotychczas oferowanych podłóg LVT producenta.

Zobacz także: Zaproś wiosnę do domu – wnętrzarskie porady

Działając pod markami Quick-Step i Pergo, Unilin posiada bogate doświadczenie w projektowaniu, produkcji i sprzedaży elastycznych paneli winylowych do instalacji pływających i klejonych. Takie typy podłóg wymagają jednak prawie idealnie płaskiej powierzchni montażowej – w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że nierówności będą widoczne na powierzchni winylu. W przypadku podłóg RIGID problem znika; stanowią one idealną alternatywą w sytuacjach, w których uzyskanie idealnie płaskiej i gładkiej powierzchni jest trudne lub wręcz niemożliwe.

Idealne połączenie

Podłogi winylowe RIGID składają się zwykle z jednorodnego twardego rdzenia lub kompozytu WPC. Wielu producentów twardych podłóg winylowych używa jednolitego twardego rdzenia lub WPC, aby nadać deskom pożądaną sztywność - zauważa Laurent Meersseman, dyrektor ds. badań i rozwoju produktów podłogowych w Unilin. Jednak jednorodny, twardy rdzeń negatywnie wpływa na akustykę: odgłos ludzkich kroków tworzy efekt irytującego „plastikowego” stukania. Z kolei w przypadku WPC, słaba jakość materiału sprawia, że podłoga jest podatna na wgniecenia powodowane na przykład przez wysokie obcasy czy nogi mebli. 

Właśnie z tego powodu Unilin w swoich podłogach łączy solidny kompozytowy rdzeń z warstwami elastycznymi. Ta unikalna kombinacja sprawia, że panele są bardziej odporne na wgniecenia, a dzięki zastosowaniu warstwy spienionej – lekkie i łatwe w użytkowaniu.

Cztery warstwy doskonałości

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w projektowaniu podłóg winylowych, Unilin wyposażył swoje najnowsze podłogi winylowe w cztery warstwy – każda z nich nadaje im wyjątkowych cech:

1. Warstwa użytkowa o wysokiej jakości: chroni panel przed zarysowaniami, plamami, zapachami i niechcianym połyskiem (patrz: boczna kolumna).
2. Starannie zadrukowana warstwa dekoracyjna winylu: wysokiej jakości technika nadruku nadaje podłodze realistyczny i naturalny wygląd.
3. Warstwa elastyczna: zapewnia wygodę i tłumi dźwięki; to jedyne takie rozwiązanie na rynku podłóg LVT.
4. Sztywny rdzeń kompozytowy: składa się ze spienionej warstwy pomiędzy dwiema sztywnymi warstwami wzmacnianymi włóknem szklanym; jest podstawą produktów LVT Unilin. Dzięki niej proces przygotowania podłoża staje się mniej kłopotliwy.

Warstwa rdzenia kompozytowego odróżnia podłogę LVT Unilin od konkurencji i od innych podłóg elastycznych LVT producenta.

Dlaczego podłogi winylowe Rigid są wyjątkowe?

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH