Modne zasłony. Fot. Dekoria

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Modne zasłony. Fot. Dekoria
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
26 sty 2017 10:23

Zmiana wystroju: wprowadź nastrój karanawału

Sprawdźcie, jak za pomocą kilku modnych dodatków wprowadzić do swojego wnętrza karnawałowy nastrój.

Konfetti, głośna muzyka, pochody tancerzy w Rio de Janeiro, kolorowe, weneckie maski, i taniec do białego rana… z tym zazwyczaj kojarzy nam się współcześnie słowo „karnawał”. Nie musisz jednak wyjeżdżać aż do Brazylii lub do Włoch, aby dobrze się bawić w okresie karnawału – atmosferę szalonej zabawy możesz stworzyć również w swoich czterech kątach. Dlatego Dekoria.pl przygotowała krótki poradnik dotyczący tego, jak za pomocą kilku ekstrawaganckich oraz funkcjonalnych dodatków zamienisz zwykłą domówkę w wyjątkowy bal.

Skąd pochodzi słowo „karnawał”? Jego geneza jest dość zaskakująca – wywodzi się z włoskiego sformułowania carne vale, czyli… „żegnaj mięso”, oznaczającego okres, w którym należało przygotować się na Wielki Post (a więc pożegnać ze spożywaniem mięsnych posiłków).

W wielu tradycjach karnawał to także czas, kiedy styl i estetyka towarzyszące na co dzień mogą zostać odwrócone – to dobry moment na wprowadzenie do wystroju salonu odrobiny szaleństwa, aby stał się doskonałym miejscem do urządzenia imprezy.

Przede wszystkim – im więcej błyszczących i efektownych dodatków, tym lepiej, dlatego aby uzyskać pożądany efekt, warto korzystać z akcentów:

• złotych,
• srebrnych,
• metalicznych.

Dobrym rozwiązaniem jest również zestawianie ze sobą na zasadzie mocnych kontrastów barw ciepłych takich jak: żółty, pomarańczowy, czerwony z barwami zimnymi, na przykład: niebieskim, fioletowym, zielonym.

Pamiętając o tych wskazówkach, można już śmiało zastanowić się nad wyborem dodatków, które pomogą w stworzeniu imprezowej atmosfery. Czy przy wyborze karnawałowych gadżetów należy ograniczać się do określonej estetyki? Jakiego typu akcesoria pozwolą zamienić salon w miejsce idealne do tańca i śpiewu?

Karnawałowe oświetlenie w salonie

Nie od dziś wiadomo, że dzięki odpowiedniemu doborowi oświetlenia możesz stworzyć we wnętrzu dowolny klimat – również taki zachęcający do zabawy. Przy okazji aranżowania salonu na karnawał warto zatem zastanowić się nad wyborem:

• lamp o kulistych kształtach, przywodzących na myśl czasy dyskotekowego szaleństwa, jak np. lampa wisząca Oriental od Dekoria.pl. Dla wielbicieli karnawału w estetyce klasycznej elegancji dobrym rozwiązaniem może być natomiast lampion Ebba copper, utrzymany w bardzo modnej w tym roku kolorystyce miedzianej;
• kilku małych źródeł światła rozstawionych po całym salonie – dobrym przykładem są lampiony Coline metal, rzucające światło w różnych kolorach;
• lamp lub świeczników o ekstrawaganckim designie – karnawał to czas kwestionowania codziennej estetyki, a zatem czemu nie pozwolić sobie na tak niebanalne rozwiązania, jak lampa wisząca w kształcie reflektora czy też świecznik Yokasta o drucianej, nowoczesnej konstrukcji?

W karnawałowym salonie warto również połączyć ze sobą stylowe oświetlenie z zapachem – w tym celu pomyśl o zakupie świecy zapachowej Sandalwood lub Black Pomegranate, które roztoczą we wnętrzu klimat luksusu i zachęcą swoimi świeżymi aromatami do dobrej zabawy.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH