Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ścianę prowadzącą z holu do salonu oraz elementy ścian w samym salonie wykończono fornirem w ciepłym wybarwieniu. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz

Ścianę prowadzącą z holu do salonu oraz elementy ścian w samym salonie wykończono fornirem w ciepłym wybarwieniu. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 10 sty 2017 09:54

10 pomysłów na drewnianą ścianę

Drewno jako dekoracja ścian nie musi kojarzyć się z boazerią - hitem lat 80. Zobaczcie ciekawe pomysły na wykorzystanie tego materiału w aranżacji nowoczesnych wnętrz.

Drewniany fornir, deska podłogowa, a nawet lita płyta drewniana, w której wyrzeźbiono ciekawy, trójwymiarowy wzór. Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie drewna do wykończenia ścian w domach i mieszkaniach. 

Drewno na ścianie niekiedy kojarzy się nam z boazerią, charakterystyczną dla lat 80. i 90. ubiegłego wieku, na którą obecnie spoglądamy z sentymentem, ale niekoniecznie chcemy powielać jej estetykę w aranżacji współczesnego wnętrza. Warto jednak pamiętać, że drewno świetnie komponuje się z najrozmaitszymi materiałami, a samo może przybierać różnorakie kształty i wcale nie musi przyjąć formy klasycznej boazerii.

Oprócz naturalnego drewna czy pochodnej okładziny, mamy także do wybory płytki ceramiczne imitujące ten surowiec, co otwiera przed nami szereg nowych możliwości - na przykład wprowadzenia faktury i koloru drewna do łazienki. 

W naszej galerii pokazujemy 10 pięknych zdjęć z polskich domów, których ściany pokrywają drewniane motywy. Zobaczcie, jak efektownie mogą się prezentować!

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA