Ścianę prowadzącą z holu do salonu oraz elementy ścian w samym salonie wykończono fornirem w ciepłym wybarwieniu. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Ścianę prowadzącą z holu do salonu oraz elementy ścian w samym salonie wykończono fornirem w ciepłym wybarwieniu. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
10 sty 2017 09:54

10 pomysłów na drewnianą ścianę

Drewno jako dekoracja ścian nie musi kojarzyć się z boazerią - hitem lat 80. Zobaczcie ciekawe pomysły na wykorzystanie tego materiału w aranżacji nowoczesnych wnętrz.

Drewniany fornir, deska podłogowa, a nawet lita płyta drewniana, w której wyrzeźbiono ciekawy, trójwymiarowy wzór. Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie drewna do wykończenia ścian w domach i mieszkaniach. 

Drewno na ścianie niekiedy kojarzy się nam z boazerią, charakterystyczną dla lat 80. i 90. ubiegłego wieku, na którą obecnie spoglądamy z sentymentem, ale niekoniecznie chcemy powielać jej estetykę w aranżacji współczesnego wnętrza. Warto jednak pamiętać, że drewno świetnie komponuje się z najrozmaitszymi materiałami, a samo może przybierać różnorakie kształty i wcale nie musi przyjąć formy klasycznej boazerii.

Oprócz naturalnego drewna czy pochodnej okładziny, mamy także do wybory płytki ceramiczne imitujące ten surowiec, co otwiera przed nami szereg nowych możliwości - na przykład wprowadzenia faktury i koloru drewna do łazienki. 

W naszej galerii pokazujemy 10 pięknych zdjęć z polskich domów, których ściany pokrywają drewniane motywy. Zobaczcie, jak efektownie mogą się prezentować!

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Gość, 2017-01-10 13:16:11

    Małe pomieszczenia są chyba cięższe do zrobienia niż duże. Ja się podparłam dośwpewnyiadczeniem profesjonalistów z pracownie architektonicznej. Jednak nie ma co oszczędzać na siłę i kombinować po swojemu, bo to naprawdę może skończyć się fiaskiem i zmarnowanymi pieniędzmi. A remont, urządzanie czy stylizację wnętrz robimy nie na parę tygodni czy miesięcy, tylko na dłużej.

POLECAMY W SERWISACH