Industrialny charakter w ekskluzywnym wydaniu w kamienicy na starym mieście. Projekt MONOstudio. Fot. Archiwum Archiconnect.pl
Industrialny charakter w ekskluzywnym wydaniu w kamienicy na starym mieście. Projekt MONOstudio. Fot. Archiwum Archiconnect.pl
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
20 maj 2016 15:07

20 projektów wnętrz w stylu industrialnym

Przedstawiamy projekty wnętrz w stylu industrialnym, zaprojektowanych przez architektów wnętrz serwisu Archiconnect.pl

Dodatki i elementy dekoracyjne we wnętrzach industrialnych, powinny nawiązywać do ich nowoczesnego charakteru. Dobrze odnajdą się tu masywne lampy z grubej blachy, ozdoby ze stali nierdzewnej lub aluminium. Styl industrialny wykorzystuje możliwości wizualne, jakie dają naturalne surowce - zarówno beton, szkło, jak i różne rodzaje kamienia. Jako wykończenie ściany - piękną i charakterystyczną ozdobą, będą wszelkiego rodzaju cegiełki. Prym jednak w takich wnętrzach wiedzie wspomniany beton, który idealnie komponuje się ze szkłem. 

Modna czerń

W obszernych wnętrzach prezentujących stylistykę industrialna doskonale prezentuje się kolor czarny, który stosować można z rozmachem bez obaw o optyczne zmniejszenie powierzchni. Lakierowane fronty szafek o głęboko czarnej barwie podkreślają nowoczesny charakter wnętrza i stanowić będą mocny akcent dodający mu wyrazistości. Powierzchnia tego rodzaju rozprasza światło, dodając surowej aranżacji dynamiki i blasku. Migotliwe i gładkie powierzchnie o czarnej barwie dobrze wyglądają zestawione z elementami wykończenia o kontrastowej fakturze, np. chropowatymi betonowymi ścianami lub kamiennymi posadzkami. Ich chłodna kolorystyka oraz surowy wygląd doskonale łączy się z głęboką czernią tworząc wyważoną i spójną kompozycję.

Elementem, który ociepli tak zaaranżowane postindustrialne wnętrze może być naturalne drewno. Masywne, lite bale wkomponowane w czarne elementy wyposażenia równoważą je kolorystycznie i wprowadzają harmonię do wnętrza sprawiając, że będzie się ono wydawać bardziej przytulne.

SPRAWDŹ WSZYSTKIE PROJEKTY WNĘTRZ W STYLU INDUSTRIALNYM

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH