Na ścianie za TV oraz dalej, na kolumnie sąsiadującej z kuchnią położono betonową strukturę, która podkreśla surowy charakter minimalistycznej aranżacji salonu. Projekt: Maciejka Peszyńska-Drews. Fot. Bartosz Jarosz
Na ścianie za TV oraz dalej, na kolumnie sąsiadującej z kuchnią położono betonową strukturę, która podkreśla surowy charakter minimalistycznej aranżacji salonu. Projekt: Maciejka Peszyńska-Drews. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
16 maj 2016 13:18

Apartament gotowy pod wynajem w 10 dni? Zobacz jak to zrobić!

Jak urządzić apartament pod wynajem w 10 dni? Radzi design coach, Maciejka Peszyńska-Drews ze studia Qubatura.

Dzień 1 - opracowanie stylu i charakteru apartamentu

Na początek należy ustalić jak chcemy, żeby docelowo prezentował się lokal. W naszym przypadku styl miał być elegancki, klasyczny z nutką designu, czyli zaczepnym pazurem ekstrawagancji. Ustaliłyśmy, że dominować będzie biel i czerń (ulubione zestawienie pani inwestor) a dla kontrastu zastosujemy żółte dodatki. (w tym miał powstać obraz na zamówienie z żółtym akcentem). Krótka analiza docelowego najemcy. Jeśli już go znamy – jest prościej, jeśli nie — na tym etapie warto określić, do kogo kierujemy ofertę wynajmu. Ostateczny wygląd inaczej odczyta singiel karierowicz, inaczej studenci, a inaczej rodzina ekspatów z dwójką dzieci. 

Dzień 2-3 - sprawdzenie dostępności oferty rynkowej

Teraz należy sprawdzić, jak nasze wyobrażenia mają się do realnych zasobów rynkowych. 
w przypadku takiego terminu realizacji, w grę wchodzi jedynie „towar dostępny od ręki” Zjeżdżenie sklepów, stoków designerskich oraz magazynów zajęło mi 2 dni po 8 godzin, by dowiedzieć się z rosnącym przerażeniem, że większość mebli i dodatków wymaga zamówienia, a termin oczekiwania najczęściej określany jest między 8 a 12 tygodni. 4 tygodnie to był już luksus (!)

Nawet elementy ekspozycji rzadko można zakupić; czasem, w drodze wyjątku i przy usilnych negocjacjach, po telefonie do „szefowej”, pani w salonie była skłonna się ugiąć…Dobrze, że na liście sklepów miałam Ikea, która okazała się pod tym względem absolutnie bezkonkurencyjna… Szczególnie w przypadku mebli. W związku z tym byłyśmy skazane na design i standard made in Ikea, przynajmniej jeśli chodzi o kanapę, fotele, łóżko, czy stół. Wybrałyśmy więc najbardziej ekskluzywną serię, która na szczęście stylistycznie wpisywała się w naszą koncepcję. I to stworzyło trzon realnej koncepcji.

Dzień 4-5 - przygotowanie proponowanej aranżacji

Teraz, mając już rozeznanie w konkretnych meblach, w które mogłam wyposażyć apartament – nastał czas, by rozplanować jego ustawienie. Potrzebne  było przygotowanie aranżacji na planie mieszkania, by sprawdzić gabaryty, proporcje, odległości, zweryfikować jak duże łóżko czy kanapa zmieszczą się w tej przestrzeni. 

To również idealny moment, by spiąć wybrane elementy wyposażenia w jedną całość w postaci barwnej mapy, tzw. styleboardu i ocenić dzięki temu, czy stylistyka i kolorystyka wszystkich elementów jest spójna i odpowiada ustalonym zamysłom. To moment, na wprowadzenie poprawek w naszych poczynionych wyborach oraz zdecydowanie czy sam lokal wymaga jakichś zmian w przygotowaniu instalacji, bo to ostatni moment na wprowadzenie kosmetycznych poprawek.

CAŁY ARTYKUŁ O TYM JAK PRZYGOTOWAĆ APARTAMENT POD WYNAJEM W 10 DNI ZOBACZ TU

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH