Zasady aranżacji wnętrza. Fot. Agata SA

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Zasady aranżacji wnętrza. Fot. Agata SA
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
04 kwi 2018 10:28

Aranżacja wnętrza - ekspert radzi, jakich błędów nie popełniać

Aranżacja przestrzeni jest sztuką i chociaż kreatywność jest w niej mile widziana, to obowiązują nas też pewne prawa oraz zasady, których nie należy łamać.

Aranżacja przestrzeni jest sztuką i chociaż kreatywność jest w niej mile widziana, to obowiązują nas też pewne prawa oraz zasady, których nie należy łamać. Często bawimy się konwencją i eksperymentujemy, aby wyrazić swój własny, niepowtarzalny styl, jednak dla zachowania odpowiedniego efektu końcowego niezbędna jest podstawowa wiedza.

Zasadą, której nie wolno złamać, jest odpowiednie dobranie wielkości mebli do pomieszczenia. Nawet jeśli najważniejsza jest dla Ciebie sofa, to i tak nie może ona zajmować ¾ pokoju, ponieważ go przytłoczy. Drugą zasadą jest spójność stylu. Prowansalska kanapa, klasyczny regał i nowoczesny stół? Z pewnością nie polecam takiego rozwiązania. Jeśli chcesz, aby Twoje wnętrze było oryginalne, to zadbają o to za sprawą odpowiednich dodatków.

Zobacz również: Mały dom: zobacz jak zaprojektowano 80 metrów

Przede wszystkim pamiętaj, że aby czuć się dobrze w swoim domu, powinien on pasować do Ciebie i Twojego stylu. Jak wynika z badania „Jaka szafa, taki dom”, prawie 60% osób uważa, że dom jest odbiciem ich osobowości. Moim zdaniem procent ten powinien być jeszcze wyższy i to właśnie dopasowanie wnętrza do nas samych jest zasadą numer 1, której nie wolno łamać – mówi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz salonów Agata.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH