Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W nowoczesnym salonie, w którym królują naturalne materiały i dobry design betonowa ściana wprowadza element ekstrawagancji. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz

W nowoczesnym salonie, w którym królują naturalne materiały i dobry design betonowa ściana wprowadza element ekstrawagancji. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 17 maj 2016 11:01 (aktualizacja: 19 maj 2016 11:57)

Beton dekoracyjny na ściany - 12 pomysłów z polskich domów

Beton dekoracyjny to obecnie bardzo modny sposób na  wykończenie ścian w salonie, sypialni oraz kuchni. Jak zastosować go we wnętrzach? Zobaczcie jak to robią architekci.

Beton dekoracyjny stał się bardzo popularnym i chętnie wykorzystywanym przez projektantów i dekoratorów wnętrz materiałem do wykończenia ścian. Chociaż potocznie mówi się beton, to tak naprawdę jest to rodzaj tynku dekoracyjnego imitującego surową powierzchnię szarego betonu. A dzięki możliwościom plastycznej obróbki oraz wykorzystaniu prostych narzędzi można uzyskać efekt szorstkiej powierzchni betonu lub betonowych płyt o dowolnym formacie, które sprawiają wrażenie przymocowanych do ściany za pomocą śrub. 

Surowy w formie i kolorystyce beton zastosowany na ścianach, bądź ich fragmentach wpisują się doskonale w coraz bardziej lubiany w naszych wnętrzach trend minimalizmu.

Salon czy kuchnia utrzymane w chłodnej, monochromatycznej kolorystyce ze ścianami imitującymi beton na pewno będą wyglądały efektownie, oryginalnie i wpiszą się w klimat modnej stylistyki loftowej.  Nie obawiajmy się chłodu betony dekoracyjnego, w razie czego domowego ciepła dodadzą wnętrzu krople koloru, drewniane dodatki i odpowiednia barwa światła. To najprostsze zabiegi na zmniejszenie surowości tego materiału.

Beton dekoracyjny doskonale nadaje się do wykorzystania w nowoczesnych wnętrzach, tych inspirowanych stylami loft czy industrial.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA