Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Czarny blat wspaniale komponuje się z lacobelen na ścianie nad blatem i kontrastuje z bielą frontów dolnej zabudowy kuchennej. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka. Fot. Bartosz Jarosz

Czarny blat wspaniale komponuje się z lacobelen na ścianie nad blatem i kontrastuje z bielą frontów dolnej zabudowy kuchennej. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka. Fot. Bartosz Jarosz
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 04 maj 2016 08:38 (aktualizacja: 05 maj 2016 08:42)

Blat w kuchni: postaw na elegancką czerń

Wybierając blat do kuchni warto postawić na elegancką czerń. Mało jaki inny kolor tak pięknie będzie wieńczyć dolną zabudowę kuchenną.

Blat w czarnym kolorze pasuje do zabudowy kuchennej w różnych barwach. Najbardziej uniwersalną kompozycję tworzy oczywiście z bielą, jednak równie pięknie będzie się prezentować z meblami w kolorze drewna, a nawet bardziej zwariowanymi barwami. 

Sięgając po czarny blat możemy wybrać opcję z laminatu, konglomeratu, spieków kwarcowych czy naturalnego kamienia - w zależności od naszych preferencji i zasobności portfela. Pamiętajmy jednak, że czarny blat - choć niebywale piękny, będzie wymagał od nas sporej troski. Czerń - jak powszechnie wiadomo - dość mocno eksponuje wszelkie pyłki, okruszki czy zanieczyszczenia.

Jeśli zatem mamy taką możliwość i nie koliduje to z naszą wizją kuchni idealnej, dobrze jest wybrać czarny blat, który nie będzie do końca jednorodny. Drobne białe czy szare drobinki, rysunek naturalnego kamienia sprawią, że będzie on ciągle zachwycał piękną czarną barwą, a przy tym ewentualne zabrudzenia będą mniej widoczne. 

W naszej galerii prezentujemy 5 pięknych kuchni z polskich domów, których właściciele postawili właśnie na czarny blat. Zobaczcie, jak efektownie wyglądają!

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA