Fot. 3THERMO

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Fot. 3THERMO
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
20 wrz 2016 11:59

Ciepło w mieszkaniu - co zamiast grzejników

Dla architektów i projektantów wnętrz najważniejszymi aspektami są: łatwość projektowania i estetyka zaprojektowanego wnętrza. Niestety często powraca problem szpetnych grzejników. Co zrobić aby były mniej widoczne?

Stare lub brzydkie kaloryfery to zmora mieszkań i domów, firmy z całego świata próbowały stworzyć rozwiązanie, które pomogłoby temu zaradzić. Grzejniki ozdobne to wciąż produkty premium. Powstały więc różnego typu zabudowy na grzejniki, z różnych materiałów i w różnych formach. Projektanci, a także osoby urządzające dom starały się zasłaniać je meblami lub firankami. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie.

Wady zasłaniania grzejników

Pamiętać trzeba o tym, że wszelkiego typu osłona w zdecydowanym stopniu ogranicza moc grzewczą takiego kaloryfera. Brak odpowiedniej mocy na urządzeniu grzewczym powoduje, że utrudnione jest uzyskanie pożądanej temperatury w pomieszczeniu.

Koniec problemów z aranżacją wnętrz

Uzyskanie czystego, ładnie urządzonego wnętrza bez szpecących urządzeń grzewczych jest podstawowym założeniem większości nowoczesnych projektów. Co zrobić gdy budujemy swój własny dom i z różnych powodów nie możemy lub nie chcemy zastosować „podłogówki”? Z pomocą przychodzi firma 3THERMO, polski producent grzejników podtynkowych. Oferowane przez nich grzejniki, umieszczone w ścianach bądź pod stropodachem ogrzewają dom i są niewidoczne. Można cieszyć się estetycznym wnętrzem i aranżować je bez żadnych przeszkód.

Zdrowie jest najważniejsze

Poza walorami estetycznymi twórcy grzejników 3THERMO koncentrowali się na aspektach zdrowotnych, przeciwdziałaniu powstawania grzybów i naturalnej regulacji wilgoci w pomieszczeniu. Dom wyposażony w grzejniki podtynkowe nie wymaga dodatkowych urządzeń jak zwilżacz powietrza czy jonizator. To też najbardziej higieniczny grzejnik, gdyż nie zbiera kurzu, nie wymaga czyszczenia i wzmaga cyrkulacji alergenów.

Uniwersalność którą lubimy

Grzejniki podtynkowe 3THERMO przystosowane są do wszystkich rodzajów instalacji grzewczej. Można je montować używając w domu np. instalacji gazowej, pompy ciepła, a nawet kominka z płaszczem wodnym. W przyszłości producenci planują zasilać grzejniki 3THERMO bezpośrednio grzałkami o małej mocy, co zupełnie wyeliminuje rozwiązania hydrauliczne i konieczność budowania przewodów kominowych.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH