Predyspozycje danej przestrzeni powinny stać się pretekstem do zastosowania rozwiązań niekonwencjonalnych. Fot. Archiwum projektantki
Predyspozycje danej przestrzeni powinny stać się pretekstem do zastosowania rozwiązań niekonwencjonalnych. Fot. Archiwum projektantki
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
19 maj 2016 13:37

Ekspert radzi jak bez komplikacji urządzić mieszanie

Co powinniśmy zrobić, aby przyjemności urządzania mieszkania nie zamienić w koszmar, z którego będziemy się budzić z krzykiem? - tłumaczy arch. Ewelina Stępień, z biura projektowego exDesign.

Coraz więcej ludzi decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnego projektanta wnętrz.

Niektórzy, kierując się kryterium ceny, rezygnują z tego typu usługi zdając się na własną inwencję twórczą, inni poddają się sugestiom wykonawców. Finał tak obranej drogi może mieć różne konsekwencje.

Ktoś, kto nie zajmuje się zawodowo projektowaniem wnętrz nie musi posiadać kompletnej wiedzy, której składniki połączone w odpowiedni sposób dają efekt wnętrza dopasowanego do naszych wymagań i osobowości.

Bo jest to kombinacja co najmniej kilku czynników, w której nic nie jest przypadkowe. Predyspozycje danej przestrzeni powinny stać się pretekstem do zastosowania rozwiązań niekonwencjonalnych, o których większość nie ma pojęcia. Strony świata, wielkość powierzchni i sposób jej podziału to tylko niektóre z czynników, które mają kolosalny wpływ na odbiór otoczenia.

Ktoś, kto nie jest profesjonalistą nie podpowie nam, jak wykorzystać ograniczenia danej przestrzeni i zamienić je w ich zaletę.

Jakie niekonwencjonalne rozwiązania zastosować by uczynić je większymi niż są w rzeczywistości. Taka osoba najczęściej nie posiada tak dużej wyobraźni, jak projektant wnętrz. Konsekwencją takich działań może być poczucie wyobcowania we własnym domu, przytłoczenia czy znużenia. Bo ktoś, kto nie jest zawodowcem w tym fachu używa tylko znanych mu „tricków” nie zważając tak naprawdę na potrzeby inwestora. A przecież to jest punktem wyjścia do kreowania całości. Tricki są tylko małymi elementami, które mogą mieć jakiś mniejszy lub większy wpływ na odbiór danej przestrzeni.

CAŁY WYWIAD Z ARCHITEKTKĄ, EWELINĄ STĘPIEŃ PRZECZYTASZ TU

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH