Gesa Hansen w łazience z umywalką, dla której stworzyła swoją koncepcję. Fot. Villeroy & Boch

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Gesa Hansen w łazience z umywalką, dla której stworzyła swoją koncepcję. Fot. Villeroy & Boch
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
01 cze 2016 08:09

Kolorowa łazienka: styl słynnej projektantki

Każdy z nas trochę inaczej wyobraża sobie idealną łazienkę. Dla słynnej projektantki Gesy Hansen najważniejszy był kolor.

Styl to wyraz naszej osobowości – zarówno w modzie, jak i we wnętrzach. Dlatego Villeroy & Boch inspiruje do jego poszukiwania i odkrywania. W kampanii Bathroom Poetry wraz z ludźmi ze świata mody i designu pokazuje różne spojrzenia na wzornictwo. Tym razem marka do kampanii zaprosiła Gesę Hansen – projektantkę, dla której wyrazem osobowości jest kolor!

W pierwszej odsłonie kampanii Bathroom Poetry Villeroy & Boch inspirował do poszukiwania stylu wraz z postaciami ze świata mody. W projekcie wzięli udział: hołdujący klasyce duet Kaviar Gauche, ceniący nowoczesne formy Kilian Kerner oraz wielbicielka natury Tatiana Patitz. Teraz swoje wnętrze odkrywa Gesa Hansen – niemiecko-duńska projektantka, której styl określają barwy. Hansen dla Villeroy & Boch stworzyła koncepcję kolorystyczną, która zmienia oblicze umywalek oraz wybranych kolekcji wanien. W swoim projekcie artystka urzeczywistniła myśl, że barwy mają moc! Bo jak sama mówi: Kolory pozytywnie wpływają na nastrój i atmosferę we wnętrzu, a także dają nam poczucie wolności. 

Kolorowe inspiracje

Dla Gesy Hansen kolor musi harmonijnie łączyć się z formą. Projektantka swoją koncepcję kolorystyczną stworzyła dla geometrycznych umywalek Artis – okrągłej, owalnej, prostokątnej i kwadratowej. Swoje inspiracje czerpała z natury i zmieniających się pór roku w Paryżu. W ten sposób powstały cztery barwy, odpowiadające czterem porom roku, a każda z nich ma trzy stopnie intensywności: od świeżych zieleni wiosny, przez letnie żółcie i jesienne róże, po zimowe błękity.

Paletę kolorów uzupełniają trzy eleganckie odcienie szarości i czerni. Według Hansen: Nigdzie nie ma piękniejszych i bardziej interesujących kolorów niż w naturze. Wybór barwy to klucz do stworzenia aranżacji, która będzie harmonijnie współgrać z naszą osobowością i dobroczynnie na nią wpływać. 

Miłość do projektowania 

Urodzona w 1981 roku w rodzinie architektów i projektantów artystka uczyła się od najlepszych. Podczas studiów w Paryżu odbyła staż u słynnego architekta Jeana Nouvela. Po ukończeniu Uniwersytetu Bauhaus w Weimarze i Uniwersytetu Nagoya w Japonii pracowała dla kilku pracowni projektowych w Tokio i Paryżu.

W 2009 roku zgodnie z rodzinną tradycją stworzyła własną markę The Hansen Family, która projektuje ręcznie robione meble w stylu skandynawskim. Już pierwsza jej kolekcja zdobyła wiele renomowanych nagród w dziedzinie designu. Gesa Hansen święci również triumfy dzięki wybitnym projektom wnętrz pochodzącym z paryskiego studia HFB. W 2015 roku trafiła do grona 200 najważniejszych projektantów na świecie wybranych przez magazyn „Wallpaper”.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH