Ścianę wokół kominka w całości wykończono kwadratowymi lustrami, zyskując niezwykły efekt dekoracyjny oraz znacznie powiększając optycznie wnętrze. Projekt: Magdalena Smyk. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Ścianę wokół kominka w całości wykończono kwadratowymi lustrami, zyskując niezwykły efekt dekoracyjny oraz znacznie powiększając optycznie wnętrze. Projekt: Magdalena Smyk. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
09 maj 2016 12:17

Lustro we wnętrzu: oryginalne pomysły projektantów

Lustro zdaje się być dość niepozornym elementem dekoracji wnętrza. W rzeczywistości może pełnić wiele funkcji i przyjmować różne formy.

Lustro we wnętrzu służy nie tylko do porannego makijażu czy sprawdzenia garderoby przed wyjściem z domu. Jest także bardzo elastycznym elementem aranżacyjnym, który można wykorzystać na wiele sposobów. 

Lustro możemy np. wykorzystać do zduplikowania przestrzeni - przede wszystkim po to, żeby ją optycznie powiększyć, ale również po to, aby stworzyć ciekawe wrażenia wizualne. Przykładowo, przyklejając połowę jakiegoś elementu do ściany przy lustrze, zyskamy jego "całość" za sprawą lustrzanego odbicia, a zawieszając przewrotną sentencję oprawioną w ramkę, możemy ją odczytać zgoła inaczej spoglądając w lustrzaną taflę. 

Lustro we wnętrzu to - jak już było wspomniane wcześniej - wspaniały sposób na dodanie pomieszczeniom przestrzeni. Co więcej, wnętrza, w których są lustra sprawiają również wrażenie lżejszych, świeższych, wypełnionych powietrzem. Efekt większej przestrzeni i świeżości podkreślimy zwłaszcza wtedy, gdy lustro powiesimy na przeciwko okien. 

Tafle lustrzane mogą zajmować wiele powierzchni. Mogą oczywiście tradycyjnie wisieć na ścianie, ale mogą również pokrywać fronty zabudowy meblowej czy zastępować w całości okładzinę ścienną. Oprawione w stylizowane, barokowe ramy będą zdobiły natomiast ścianę niczym elegancki obraz. 

W naszej galerii prezentujemy 12 zdjęć z polskich domów, w których lustra zajmują ważne miejsce. Zobaczcie, jak ich tafle wykorzystali projektanci. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH