Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

To doskonały przykład wąskiej, ale i małej łazienki, w której zmieściła się wygodna wanna. Przestrzeń została bardzo funkcjonalnie zaplanowana. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

To doskonały przykład wąskiej, ale i małej łazienki, w której zmieściła się wygodna wanna. Przestrzeń została bardzo funkcjonalnie zaplanowana. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Autor: Ewa Kozioł
  • 06 gru 2016 12:27 (aktualizacja: 20 gru 2016 10:31)

Mała, wąska łazienka - tak ją urządzisz

Jak urządzić wąską łazienkę? To zadanie wcale nie łatwe. Koniecznie zobaczcie jak z wąskimi, a przy tym często małymi łazienkami radzą sobie projektanci.

Wąska, a często więc i nieustawna łazienka wcale nie musi być niewygodna. Jeśli zaplanujemy ją z głową będzie wygodna i funkcjonalna pod każdym względem. 

W przypadku wąskich łazienek bardzo ważne jest odpowiednie rozmieszczenie wszystkich sprzętów, a często też wybór produktów oszczędzających miejsce (np. modele wanien czy kabin prysznicowych dedykowanych specjalnie do nieustawnych, małych łazienek). Taki produktów na polskich rynku nie brakuje. Bez większych problemów znajdziemy, więc odpowiednie wyposażenie do takich łazienek.  

Na pewno warto też wybierać podwieszaną ceramikę sanitarną, która zajmuje znacznie mnie miejsca. Dobry rozwiązanie jest zaplanowanie prysznica we wnętrze (w wąskich łazienkach najlepiej sprawdzają się drzwi do wnęki składane do środka podczas otwierania) oraz wybór opcji 2w1, czyli połączenie wanny z prysznicem. 

Warto przy tym zastosować kilka sprawdzonych trików, które pomogą optycznie powiększyć wnętrze. Jak zawsze niezawodne będą lustra oraz jasna kolorystyka. 

Więcej pomysłów na to jak urządzić wąską łazienkę znajdziecie w naszej galerii. Koniecznie sprawdźcie wszystkie. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA