Design na osiedlach: lounge. Fot. Invest Komfort

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Design na osiedlach: lounge. Fot. Invest Komfort
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
29 sty 2018 15:26

Mieszkanie w bloku - liczy się także design osiedli

Decydując się na zakup nieruchomości na pewno warto zwrócić uwagę na wizerunek i aranżację części wspólnych.

To w końcu przestrzeń, którą nabywamy razem z mieszkaniem, stając się jej współwłaścicielem. Powinna więc do nas pasować i spełniać oczekiwania. Teren osiedla może być wspaniałym miejscem na spędzanie czasu. Przykładem są trzy zupełnie różne inwestycje: Nowe Kolibki, Okrzei Sopot i Portova, zaprojektowane przez trzy różne pracownie architektoniczne. Mieszczą się w innych częściach Trójmiasta, prezentują odmienną filozofię i podejście do architektury. Różnią się też samą przestrzenią wspólną, ale w każdym przypadku są zgodne z charakterem danego miejsca i jego otoczeniem. Przyjrzyjmy się bliżej wszystkich trzem projektom.

Natura i slow life

W 2016 roku świat obiegła duńska teoria szczęścia hygge, rok później karierę robiła już szwedzka filozofia lagom, a najnowszym trendem jest japońskie wabi-sabi. Każda z nich zwraca uwagę na istotny wpływ przestrzeni, w której mieszkamy, na jakość naszego życia. W kontekście wnętrz, wspólnym elementem hygge, lagom i wabi-sabi jest harmonia z naturą, ekologia, wykorzystywanie naturalnych materiałów, tworzenie miejsca, które sprzyja poczuciu równowagi i zadowolenia. Podobne cele przyświecały projektantom osiedla Nowe Kolibki, gdyńsko-sopockiej inwestycji położonej przy ścianie lasu, na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Architekci zaproponowali wnętrza nawiązujące do idei slow life, wykorzystując przy tym eleganckie, naturalne materiały i dekoracje:

- Koncepcja wnętrz jest konsekwentnym odzwierciedleniem architektury osiedla oraz charakteru jej otoczenia, oddawać będzie harmonię i spokój natury, pozostając z nią w zgodzie. Zieleń wnikająca poprzez szklenia do wnętrza, stanowi nieodłączny element projektu – tłumaczy arch. Paulina Lehmann ze Studia Roark. - Projekt opiera się na materiałach wykończeniowych i dekoracyjnych inspirowanych naturą: drewnem, kamieniem, roślinnością w oryginalnej oprawie, ciepłym oświetleniu wnętrz. Wszystko pozostać ma w stonowanych odcieniach. Cała koncepcja wnętrz służyć ma jednemu, zwolnieniu tempa – dodaje.

Nadmorska awangarda

Na projekt wnętrz oczywisty wpływ ma także standard inwestycji. Najbardziej prestiżowe nieruchomości prezentują bogate przestrzenie, wykończone szlachetnymi materiałami i artystycznymi dodatkami. Przykładem może być Okrzei Sopot, jedno z najbardziej ekskluzywnych osiedli
w Trójmieście idealnie oddające klimat nadmorskiego kurortu. - Zastosowaliśmy niespotykane materiały takie jak palone drewno shou gi ban, tłoczoną w drobne kwadraciki metalową blachę czy przestrzenne srebrno-białe tkaniny rodem z mody sportowej –wymienia arch. Anny Wojczyńska ze studia Vis-a-Vis. - Nieoczywiste jest też łączenie materiałów. Jak beton z marmurem, eleganckimi skórami czy też dużymi spiekami mieniącymi się srebrnymi kropeczkami. Prawie całe wyposażenie było wykonywane na zamówienie przez polskie firmy. Architekci dobrali też nietuzinkowe dodatki i dekoracje. Dzięki temu powstała ekskluzywna, a przy tym idealna do życia przestrzeń, w której odnajdą się nawet najbardziej wymagający mieszkańcy.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Karola, 2018-01-30 15:25:25

    Okrzei Sopot rzeczywiście bardzo dobrze komponuje sie z okolicą. Zazdroszczę mieszkańcom, ale kto wie, może tam kiedyś zamieszkam.

POLECAMY W SERWISACH