Trendy aranżacyjne na 2018 rok. Fot. MGN Pracownia Architektoniczna

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Trendy aranżacyjne na 2018 rok. Fot. MGN Pracownia Architektoniczna
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
09 lut 2018 14:33

Nowe trendy w aranżacji wnętrz: poznaj je wszystkie!

Jakie wnętrza będą modne w 2018 roku i czy najnowsze trendy różnią się od tych obowiązujących w poprzednich sezonach, mówi projektantka Małgorzata Górska-Niwińska z Pracowni Architektonicznej MGN.

Lansowane obecnie aranżacje wnętrz nie różnią się na tyle radykalnie od poprzednich, żeby obawiać się, że urządzone dwa czy trzy lata temu mieszkania staną się niemodne. Wciąż bowiem panują dotychczas obowiązujące style, jak nowoczesny, skandynawski czy loftowy, tylko przybierają nieco inne oblicze.

Dopasować wystrój do nowych trendów nie jest więc trudno – wystarczy sięgnąć po modne dodatki i zmienić kolorystykę, np. przemalowując część ścian i wymieniając kilka poduszek czy innych niekosztujących dużo drobiazgów.

Kolory

Wszechobecne dotychczas biele i popielate szarości ustępują miejsca głębokim odcieniom, jak bordo, granat, czerń, ciemny turkus, grafitowy, czerń. Takie zdecydowane kolory wprowadzają do aranżacji bardzo wyrazisty, wręcz zmysłowy klimat i znakomicie komponują się w wieloma innymi kolorami.

Jednak zwolennicy lekkich, jasnych i przepełnionych światłem wnętrz mogą spać spokojnie. Równie modne są bowiem łagodne pastele, czyli mocno rozbielone róże, błękity, zielenie i fiolety. Powodów do zmartwień nie powinni mieć też amatorzy spokojnej, sprzyjającej relaksowi atmosfery, bo na czasie jest również paleta barw ziemi (brązy, beże, szarości), co wiąże się z silnym od kilku sezonów i wciąż umacniającym się trendem powrotu do natury.

Materiały

Drewno w każdej postaci! Z niego mają być podłogi, okładziny fragmentów ścian, a nawet sufitów i oczywiście meble, także do kuchni. W zabudowach kuchennym łączy się zazwyczaj ten materiał z płytą lakierowaną, na ogół na ciemne kolory.

Prawdziwym hitem jest marmur, nie tylko płyty kamienne na blaty czy do okładania ścian, ale i jego motyw, który widnieje na poduszkach, obrazkach i innych dekoracyjnych przedmiotach.

Płytki ceramiczne: zobacz trendy na 2018 rok prosto z hiszpańskich targów Cevisama

Z metali zaś pojawiło złoto, kojarzone dotąd ze stylami pałacowymi i mieszczańskimi. Teraz ma opromieniać swym blaskiem nowoczesne aranżacje, dodając im ciepła, elegancji i splendoru.

Dodatki

W tym roku królują rośliny. Kwiaty rosną w doniczkach i miniszklarniach, umieszczonych w niemal każdym wolnym miejscu, a także stoją w wazonach i to nawet w loftowych aranżacjach, które w efekcie stają się przytulniejsze, zatracając typową dla siebie industrialną surowość.

Bardzo modne są też wzory roślinne na tekstyliach i tapetach, ale nie drobne, tylko w rozmiarze XXL i w mocnych kolorach. Takie wyraziste ornamenty są w stanie narzucić zupełnie nowy charakter wnętrzu.

Formy

Tu niewiele się zmieniło. Wciąż w cenie są geometryczne kształty, powściągliwość i prostota. Żeby jednak przełamać monotonię minimalistycznych wnętrz, zaleca się wprowadzić do nich mebel czy dodatek o ozdobnej formie – inspirowanej dawnym europejskim wzornictwem albo z innych regionów świata, głównie orientalnym. Taki eklektyczny element ożywi aranżacje i doda im indywidualnego charakteru.

Jeśli szukasz inspiracji, obejrzyj wnętrza zaprojektowane zgodnie z nowymi trendami przez Małgorzatę Górską-Niwińską.

 TO Cię również zainteresuje: Nowoczesny piętrowy dom: zobacz jak go urządzić

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH