Stolik byPolk Limax (800x533). Fot. profesjalnafotografia

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Stolik byPolk Limax (800x533). Fot. profesjalnafotografia
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
18 paź 2016 11:59

Piotr Polk projektuje meble. Zobaczcie jego pierwszą kolekcję

Połączenie miękkości drewna z surowością szkła czy gładkością metalu, naturalna kolorystyka z surowymi akcentami. Siła zamknięta w prostych formach. Po 21 latach Piotr Polk zaprasza oficjalnie do swojego świata pełnego pasji, inspiracji i form.

17 października w warszawskim showroomie The Prime odbył się Wernisaż Autorskich Mebli i Projektów Piotra Polka. Artysta swoją przygodę z meblami zaczął 21 lat temu, a dziś może pochwalić się prawdziwą kolekcją. Przez ten czas zaprojektował 113 pojedynczych mebli – w tym kanapy, szafy, biblioteki, fotele, komody, stoliki i ulubione konsolki. Tym razem projektant zaprezentował prototypy z linii New Classic Design byPolk.

Połączenie miękkości drewna z surowością szkła czy gładkością metalu, naturalna kolorystyka z surowymi akcentami. Siła zamknięta w prostych formach wytwarzanych pojedynczo miesiącami. Po 21 latach Piotr Polk zaprasza oficjalnie do swojego świata pełnego pasji, inspiracji i form. Od dziś meble są dostępne na zamówienie w showroomie The Prime – www.theprime.pl 

Limax

Prostota tego mebla jest jego bogactwem. Forma, która czaruje i wciąga niczym labirynt. Stolik solidny, ze smakiem łączący szkło i ryflowany dąb. Mebel zacny, z najlepszych czasów polskiego wzornictwa. Szeroka gama przeznaczenia. Doskonale wpasowuje się w każde wysmakowane wnętrze.

Rome

Kredens, który przywraca wspomnienia szalonych lat 30 z jego stylistyką Art Deco w nowoczesnej formie. Wysmakowany w szczegółach dla człowieka zdecydowanego. Czereśnia w połączeniu z wyszczotkowanym metalem, daje kompozycję spokoju, szaleństwa i luksusu.

Coco

Nowoczesna konsolka, która przywołuje tradycję giętych mebli. Przytulone do siebie krzywizny wyznaczają zgrabną harmonię, a jej szklany, gruby blat, zamyka jej wnętrze. Olcha - drewno nadmorskie i szkło - synonim wody. To połączenie z naturą. Mebel ten doskonale nadaje się do małej przestrzeni i spełnia wiele funkcji praktycznych i ozdobnych.

Cello

Konsola z jabłoni indyjskiej łączy egzotyczną przyjemność z ciekawą formą. Mebel solidny w podstawie i lekki na tle przestrzeni. Aksamitna w dotyku powierzchnia jest zasługą nowoczesnej technologii gumowego lakieru. Potrafi zadowolić gust każdego wnętrza, jako jego szlachetne dopełnienie.

Niezwykła historia

Przed laty Piotr Polk chciał kupić konsolkę – drobny mebel z duszą. Cena przeszła najśmielsze wyobrażenia aktora. Opuścił więc klinikę mebli bez konsoli i pojechał do... sklepu budowlanego. Kupił drewno, klej, piłkę, drobne narzędzia, papier ścierny, bejcę, lakier, pędzle. W domu narysował wymarzoną konsolkę i według rysunku zaczął starannie obcinać drewno. Mały mebel nie wzbudził zachwytu najbliższych, bo daleko mu było do doskonałości. Ale nie efekt się liczył, a sama radość tworzenia. To wtedy aktor poczuł ją po raz pierwszy. I czuje ją do dziś. A zaczyna się w chwili, gdy Piotr chwyta za ołówek, by naszkicować swój pomysł.

Inspiracją jest dla niego życie. Kiedy wpada mu do głowy nowy projekt, wyjmuje kartkę, ołówek i rysuje. Czasem nosi w głowie pomysł kilka dni i przelewa go na papier w ciszy swego gabinetu. Tam pracuje mu się najlepiej. Zaszywa się nocą i do rana kreśli w skupieniu. A jaki los spotkał tę nieudaną konsolę, która po raz pierwszy wyszła spod jego „dłuta”? Do dziś cieszy oczy artysty. Piotr Polk przyznaje, że jest tak nieporadna, aż piękna w swej nieporadności. Ale to kawał jego duszy, wyobraźni, wrażliwości. I nieumiejętności. Jest miłym wspomnieniem. Ten pierwszy mebel stoi w jego rodzinnym domu w Kaletach. Również tam, w garażu, była pierwsza stolarnia artysty.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH