Taras na Żoliborzu. Projekt Studio. O. organic design. Fot. Archiconnect.pl
Taras na Żoliborzu. Projekt Studio. O. organic design. Fot. Archiconnect.pl
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
12 maj 2016 13:36

Projektanci wnętrz przedstawiają pomysły na taras

Zobacz jak powinien wyglądać taras, według projektantów serwisu Archiconnect.pl.

 • Łukasz Bąk, ekspert z firmy EcoTeak Kompozyt Drewna

   

  Pierwszym czynnikiem, który powinien być brany pod uwagę przy wyborze nawierzchni na taras jest niski współczynnik absorpcji wilgoci, która to wywołuje gnicie, butwienie oraz pęcznienie materiału. Dzięki bardzo niskiej absorpcji wilgoci, różnice temperatur jakie oddziałują na materiał nie wpływają na niego destrukcyjnie, dzięki czemu nie pęka on i się nie rozwarstwia.

  Brak drzazg i spękań to kolejny, bardzo istotny fakt przy wyborze odpowiedniego wykończenia nawierzchni tarasowej. W przypadku kompozytu drewna te właściwości są zapewniane, dzięki odpowiedniemu połączeniu wszystkich jego komponentów przy udziale wysokiej temperatury oraz nadaniu odpowiedniego ryflowania jego struktury. Ten ostatni czynnik wpływa na antypoślizgowość materiału, a więc zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.

  Co ważne, taka nawierzchnia nie wymaga zabezpieczenia szkodliwymi olejami czy lakierami, a także jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei jeśli materiał tarasowy będzie połączony z elektrycznym systemem oblodzeniowym, wówczas konieczne jest sprawdzenie jego klasyfikacji ogniowej.

  Klienci wybierają materiały, które wyglądają bardzo estetycznie, a do tego są wytrzymałe oraz charakteryzuje je wysoka odporność na uderzenia. Mają oni coraz większą świadomość na temat możliwości wyboru naturalnych tworzyw, co w połączeniu z ich dużą dostępnością pozwala na podejmowanie wyborów korzystnych zarówno z punktu widzenia klienta, jak i środowiska. Jednak najważniejsze jest to, aby przy wybieraniu materiałów kierować się także względami ich bezpieczeństwa.
   

WSZYSTKIE POMYSŁY PROJEKTANTÓW WNĘTRZ NA TARAS ZOBACZ TU

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH