Płyty CD w szufladzie InnoTech Atira dzięki organizerom wewnętrznym są w idealnym porządku. Ustawione w pionie ułatwiają wyszukanie muzyki ulubionego artysty. Fot. Hettich

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Płyty CD w szufladzie InnoTech Atira dzięki organizerom wewnętrznym są w idealnym porządku. Ustawione w pionie ułatwiają wyszukanie muzyki ulubionego artysty. Fot. Hettich
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
19 gru 2016 10:51

Przechowywanie w domu - postaw na wygodne szuflady

Możliwość pełnego wysuwu i łatwy dostęp do całej jej zawartości spowodowały, że stała się świetną alternatywą dla półek w szafce czy komodzie.

Nowoczesna szuflada skutecznie broni się przed prawami fizyki – nic się w niej nie przewraca i nie przesuwa podczas otwierania i zamykania. Wszystko pozostaje na stałym, z góry wyznaczonym miejscu! I coraz częściej jest to miejsce stojące: w kuchni, łazience czy salonie.

"Położyć coś w szufladzie" - tak mówiło się jeszcze dekadę temu, gdy w szufladach układało się głównie sztućce, rachunki czy grzebień. Jednak w nowoczesnych meblach rola szuflady diametralnie się zmieniła. Możliwość pełnego wysuwu i łatwy dostęp do całej jej zawartości spowodowały, że stała się świetną alternatywą dla półek w szafce czy komodzie. Wkładamy do niej coraz cięższe i większe przedmioty. Co więcej, chcemy, aby te przedmioty stały i utrzymywały się w tej pozycji nawet podczas otwierania czy zamykania szuflady.

Kilkanaście ostatnich lat historii mebli to niesamowita metamorfoza szuflady – przyznaje Joanna Nowak z firmy Hettich. Kiedyś trudno byłoby sobie wyobrazić, aby talerze, zastawę kuchenną czy nawet spore zapasy żywności przechowywać w szufladzie. Na pewno nie poradziłaby sobie z takim obciążeniem. Odkąd jednak szuflada przejęła funkcję tradycyjnych szafek, stała się bardziej pojemna, a prowadnice, po których się porusza, bardziej wytrzymałe. To z kolei pociągnęło za sobą konieczność wyposażenia jej w funkcjonalne akcesoria, które w optymalny sposób pomagają zorganizować jej wnętrze.

Dlatego projektanci oczekują od producentów mebli, aby szuflady były wystarczająco wysokie, żeby postawić w nich nawet 1,5-litrową butelkę z wodą, ale też wyposażone w sprytne i skuteczne rozwiązania, by stabilnie utrzymać ją w pozycji pionowej.

Aby zapanować nad zawartością wysokiej szuflady i nie narażać się na frustrujący widok bezładnie porozrzucanych przedmiotów, nie wystarczy je równo poustawiać, ale trzeba je jeszcze dodatkowo „zdyscyplinować” za pomocą specjalnych rozwiązań - mówi Joanna Nowak.

Wysoki bok

Aby przedmioty ustawić w pionie, projektowane są wysokie szuflady, a te z kolei wymagają odpowiedniej konstrukcji boków. Dedykowany szufladom InnoTech Atira podwójny reling pomoże w ustabilizowaniu nawet wysokich butelek z olejem, opakowań z płatkami śniadaniowymi czy dużych kartonów z sokami. Do bocznych relingów montowane są specjalne poprzeczki, które dzielą przestrzeń szuflady utrzymując produkty w pozycji pionowej nawet podczas jej zamykania czy otwierania.

Szuflada z podwyższonym bokiem dodatkowo zaopatrzona w system organizacji wewnętrznej to również niezawodny sposób na ustabilizowanie nawet wysokiego pakietu poukładanych talerzy. Jeszcze do niedawna ich miejsce było zarezerwowane w tradycyjnych szafkach. Jednak kłopotliwy dostęp i mocne obciążenie kręgosłupa podczas wyjmowania takiego stosu spowodowały, że talerze zmieniły swoją lokalizację. To zasługa coraz bardziej nowoczesnych rozwiązań, które nie poddadzą się pod naporem ciężaru nawet „piramidy” z talerzy.

Ale wysokie szuflady kuchenne mogą mieć również eleganckie drewniane boki osadzone na niezwykle wytrzymałych prowadnicach Quadro z opcją otwierania Push to open. Delikatne i równomierne otwieranie i zamykanie szuflady gwarantuje, że nawet przedmioty ustawione pionowo nie przewrócą się.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH