Elegancki salon urządzono w stonowanych barwach zamkniętych w piękne, klasycyzujące formy. Projekt: Katarzyna Uszok. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Elegancki salon urządzono w stonowanych barwach zamkniętych w piękne, klasycyzujące formy. Projekt: Katarzyna Uszok. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
19 kwi 2016 10:02

Salon w stylu glamour: tak go urządzisz z projektantem

Styl glamour to zabawa konwencjami. Nowoczesne meble w wysokim połysku łączone są z klasycznymi formami, a całość doprawiona błyszczącymi kryształami. Zobaczcie, jak urządzić salon w stylu glamour.

Urządzając elegancki salon najlepiej postawić na styl glamour. Estetyka ta łączy w sobie zamiłowanie do klasycznych, stylizowanych form, czerpiąc jednak pełnymi garściami z rozwiązań typowych dla nowoczesnych wnętrz. 

W salonie w stylu glamour jak znalazł będą meble o połyskujących, gładkich frontach zestawione np. z miękką kanapą o aksamitnej tapicerce, wspartą na stylizowanych nóżkach. Nie może również zabraknąć dekoracyjnego oświetlenia w postaci kryształowych żyrandoli lub lamp. Ściany z kolei możemy wykończyć klasyczną wzorzystą tapetą, która sama również może kusić połyskującą nicią, nadającą blask powierzchniom ścian. Wzorzyste motywy są jak znalazł we wnętrzach w stylu glamour i mogą zdobić nie tylko ścianę, ale również poduchy na kanapie czy nawet tapicerkę samego mebla.

Ważne, aby wszystkie elementy się równoważyły. Chłód połyskujących frontów meblowych, kryształowych żyrandoli i dekoracji balansujemy miękką, przytulną tapicerką i tkaninami w oknach czy tapetą na ścianie. Meble wypoczynkowe mogą być dodatkowo pikowane, aby podkreślić ich "miękkość". Z kolei stylizowane formy ujarzmiamy zastosowaniem gładkich, minimalistycznych powierzchni. 

Przepych panujący we wnętrzach w stylu glamour nie może jednak zakłócać wypoczynku, do którego przecież stworzona jest przestrzeń salonu. Dlatego też najczęściej stosowanymi w stylistyce glamour kolorami są stonowane odcienie i klasyczne barwy: biel, czerń, beże, kolory ziemi.

O fenomenie stylu glamour opowiada arch. Karolina Łuczyńska z pracowni Caroline's Design:

arch. Karolina Łuczyńska
arch. Karolina Łuczyńska
Styl glamour jest niezwykle zdobny, pełen blasku, przepychu i kapiących kryształów. To wnętrza, w których wystroju odnajdziemy żywe kolory oraz bardzo stylowe meble. Dla jednych to wymarzony sposób na urządzenie mieszkania, dla innych zaś synonim kiczu i przesady. Dlatego też nie jest on łatwy, choć często wybierany. Myślę, że każda grupa klientów wybiera go z innego powodu. Można go stworzyć zarówno w niskobudżetowych realizacjach, jak i w tych z najwyższej półki. Oczywiście jakość produktów niezwykle wyróżni te projekty, ale można powiedzieć że glamour dostępny jest dla każdej kieszeni. Daje poczucie dobrobytu, elegancji i smaku.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH