Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W białej kuchni z drobnym czarnym akcentem wzrok przyciąga ocieplający wizualnie przestrzeń detal nad blatem. Jest to płyta wykończona lakierowanym fornirem. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

W białej kuchni z drobnym czarnym akcentem wzrok przyciąga ocieplający wizualnie przestrzeń detal nad blatem. Jest to płyta wykończona lakierowanym fornirem. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Autor: Ewa Kozioł
  • 05 sty 2017 11:47 (aktualizacja: 09 sty 2017 10:40)

Ściana nad blatem: 20 pięknych zdjęć z polskich domów

Jaki materiał wybrać na ścianę nad blatem? Zobaczcie nasze propozycje.

Stal, MDF, drewno, fornir. To materiały, które z powodzeniem zastąpią płytki ceramiczne nad kuchennym blatem. Oryginalne, ciekawe i trwałe.

Ściana nad blatem to zaledwie malutki fragment kuchennej aranżacji, ale na pewno warto poświęcić mu znacznie więcej niż tylko trochę uwagi. Z dwóch powodów. Po pierwsze – musi być odpowiednio zabezpieczona. Narażona jest na ciągły kontakt z wodą, tłuszczem i wieloma innymi środkami stosowanymi w kuchni, nie można jej więc wykończyć każdy dostępnym w sprzedaży materiałem. Nie wszystkie sprawdzą się bowiem w tak trudnych warunkach. Po drugie – musi się również pięknie prezentować. Strona wizualna jest równie ważna, jak praktyczna.

Bez większych problemów znajdziecie materiały wykończeniowe idealne na ścianę nad kuchenny blatem, które łączą aspekty czysto użytkowe z estetycznymi. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów zarówno w szerokiej palecie kolorystycznej, jak i o rożnych strukturach, formatach, czy wreszcie cenie. Jednym z najpopularniejszych są płytki ceramiczne. To sprawdzony i chętnie stosowany materiał.

Coraz częściej jednak i z coraz większą odwagą stawiamy na bardziej oryginalne rozwiązania. Dajemy „szansę” stali szlachetnej o pięknym, metalicznym połysku, która jest idealna do kuchni w nowoczesnym stylu. Ścianę na blatem ochrania i zdobi również lakierowany MDF w połysku, drewno, fornir czy płyta meblowa. Każde z tych rozwiązań jest na tyle ciekawe, że nadaje kuchni indywidualny wyraz. Zobaczcie zebrane przez nas propozycje. Wszystkie są niezwykle interesujące.

Pamiętajcie tylko, aby materiał wykończeniowy, który wybierzecie – nie ważne czy będą to płytki czy drewno – pasował do całej reszty aranżacji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA