Przedpokój wizytówką domu. Projekt: Magdalena Smyk. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Przedpokój wizytówką domu. Projekt: Magdalena Smyk. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
05 paź 2016 09:45

Urządzamy przedpokój: pomysły z polskich domów

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze – także we wnętrzach. Dlatego urządzając dom nie zapominajmy o przedpokoju, któremu często poświęcamy zbyt mało uwagi.

Przedpokój to bardzo ważne pomieszczenia w naszym domu. Jednak zazwyczaj traktujemy go po macoszemu. Inwestujemy w urządzenie kuchni, łazienki czy salonu, zapominając o nadaniu charakteru temu pomieszczeniu. Te kilka metrów kwadratowych może wpłynąć na odbiór całego mieszkania. Powinien urzekać urodą, która będzie zapraszać gości do wewnątrz, a jednocześnie musi być funkcjonalny.

Oprócz pojemnej szafy warto znaleźć miejsce na szafkę na buty, na której jednocześnie będziemy mogli położyć klucze czy torebkę, duże lustro i siedzisko, na którym wygodnie założymy buty. Jedno skrzydło szafy może być też schowkiem gospodarczym na odkurzacz, wiaderko czy mopa.

Ściany w przedpokoju mogą być narażone na zabrudzenia, dlatego warto zastosować materiały łatwe w utrzymaniu. Może to być fornir, materiałowy panel (to dość drogie rozwiązania) czy tańsza, ale efektowna cegła. Sprawdzi się ona zarówno w nowoczesnych czy klasycznych wnętrzach oraz industrialnych loftach.

Źródło: BJM Bricks.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH