• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
22 lis 2012 11:26

Ze sztuką - na tak

Dzieła sztuki wymagają odpowiedniej oprawy. Co jednak zrobić, gdy w naszym domu brakuje miejsca, aby nadać im właściwy charakter?

Dzieła sztuki wymagają odpowiedniej oprawy. Co jednak zrobić, gdy w naszym domu brakuje miejsca, aby nadać im właściwy charakter?

arz
Przeprowadziłem się do nowego miasta i od zera urządzam małą kawalerkę. Wnętrze ma być raczej nowoczesne, meble mam już właściwie dobrane i zastanawiam się nad ścianami. W jednej z internetowych galerii znalazłem niesamowite linoryty, które przypominają mi dzieciństwo (dziadek robił podobne rzeczy). Problem w tym, że to co znalazłem jest w bardzo małych rozmiarach. Rodzi się więc pytanie, czy w małej kawalerce jest sens robić kompozycję z 4-5 niewielkich prac jednego autora? Nie chciałbym robić "ołtarzyka", który zdominowałby całe wnętrze. Może lepiej wybrać większą pracę, która łatwiej wkomponowałaby się w resztę? Poniżej prace, które znalazłem:
' title=
fot. www.artinside.pl
 
' title=
fot. www.artinside.pl
 
' title=
fot. www.artinside.pl
 
' title=
fot. www.artinside.pl
 
Odpowiedź redakcyjnej projektantki
Co do Twojego pytania, to jak najbardziej możesz w swojej kawalerce powiesić kilka małych obrazków i nie koniecznie wyjdzie z tego "ołtarzyk" lub coś w tym stylu. Sztuka polega na tym, aby dobrze je zakomponować na ścianie i aby przede wszystkim pasowały one do całego wystroju mieszkania. Jak napisałeś wnętrze ma być raczej nowoczesne, a do takich wnętrz pasują w większości nowoczesne dodatki - nie znaczy to jednocześnie, że muszą to być dzieła typowo abstrakcyjne. Dobrym rozwiązanie będzie, jeśli obrazki te oprawisz w nowoczesne ramki a cała kolorystyka będzie nawiązywała do kolorystki w pokoju (mieszkaniu). Jeśli chodzi o rozmieszczenie obrazków na ścianie, możesz je powiesić kaskadowo (po skosie na różnych wysokościach). Musisz pamiętać o tym, aby nie zajmowały one wszystkich ścian lub całego wolnego miejsca na ścianie, wtedy mogą wywołać przytłaczający efekt, podobnie jakbyś powiesił jeden bardzo duży obraz, który by zajmował jej znaczną powierzchnię. Skoncentruj się na kilku np. 3 obrazkach, które Ci się najbardziej podobają. Pamiętaj Ilość nie równa się Jakość. O wiele łatwiej było by mi zaprojektować całe wnętrze ewentualnie wiedzieć jako ono wygląda, ale mam nadzieję, że choć trochę rozjaśniłam Twoje wątpliwości. Justyna Dyczewska Mix-Designwww.mix-design.pl
Livia
Ja uważam, że w małym pomieszczeniu ładnie wygląda kilka takich samych ramek - do tego jasnych, białych lub vintage - powieszonych dość chaotycznie na ścianie.
Odpowiedź redakcyjnej projektantki
Jak najbardziej się zgadzam ci do takich samych ramek to zawsze wygląda dobrze i stanowi spójną całość, a o to chodzi. Co do powieszenia ich chaotycznie to mam tylko taką uwagę, że przy wykorzystywaniu takiej techniki zawsze trzeba pamiętać o porządku. To nie może być ja rzucanie lotkami w ścianę i na tej podstawie wybieranie miejsca do powieszenia obrazu. To musi być przemyślane, żeby wyglądało ładnie i aby dawało efekt przemyślanej decyzji a nie szalonej wizji. Justyna Dyczewska Mix-Design www.mix-design.pl
Odpowiedź redakcyjnej projektantki
' title=
Jak najbardziej takie linoryty w grupie po trzy w jednakowych ramkach będą wyglądały uroczo.
Agata Piltz, Studio Aranżacji Wnętrz Tryton, www.projektywnetrza.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH