Właścicielem wnętrza jest gdyński biznesmen, dla którego dom miał być ostoją spokoju, odizolowania i relaksu. Projekt Formativ. Fot. Archiconnect.pl
Właścicielem wnętrza jest gdyński biznesmen, dla którego dom miał być ostoją spokoju, odizolowania i relaksu. Projekt Formativ. Fot. Archiconnect.pl
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
02 cze 2016 13:05

Zobacz jak urządzić salon w różnych typach pomieszczeń

W galerii przedstawiamy 15 zdjęć pięknych projektów salonów naszych architektów.

Wysoki salon w lofcie

Szczęśliwi posiadacze mieszkania w lofcie borykają się niejednokrotnie z urokami niebotycznej jego wysokości. Ściany można pokryć modnymi w tym sezonie betonowymi płytkami elewacyjnymi, sztucznym kamieniem, płytkami typu plaster miodu, albo najzwyczajniej i najprościej powiesić nowoczesne obrazy czarno białe w ramach. Ich format i sposób ułożenia wpłynie na wizerunek wnętrza. Można wybrać obrazy prostokątne z tematyką marynistyczną, kwadratowe z wizerunkami dzikich zwierząt lub panoramiczne przedstawiające najpopularniejsze światowe zabytki. Można ustawić je jeden pod drugim, pionowo, poziomo lub schodkowo – ma się wtedy mnóstwo możliwości, aby uczynić klatkę schodową i ściany salonu w lofcie atrakcyjniejszym dla domownika i gości.

Wąski salon - odwracamy uwagę od niedoskonałości pomieszczenia

Czy słyszeliście kiedyś określenie salon tramwaj albo salon kiszka? To pejoratywnie brzmiące określenie odnosi się do salonów wąskich, które można w prosty sposób optycznie poszerzyć.. Zgodnie z psychologią barw zimne kolory powiększają optycznie wnętrze, zaś ciepłe zmniejszają. Ściany krótsze (szczytowe) warto pomalować odcieniem ciemniejszym, udekorować je kwadratowymi nowoczesnymi obrazami na płótnie, lub obrazkami w stylu vintage z zabawnym motywem. Ściany długie można pokryć jaśniejszym kolorem w chłodnym odcieniu. W ten prosty sposób skoryguje się optycznie pomieszczenie i wprowadzi w nim niepowtarzalny klimat.

Niedoświetlony salon - czyli zabawy z lustrami

Jeśli zdarzyło się tak, że nasze mieszkanie lub salon powstał w wyniku wydzielenia z większego pomieszczenia to istnieje duże prawdopodobieństwo jego niedoświetlenia. Jeżeli nie możemy przekuć dodatkowego okna, warto wyczarować dodatkowe "źródło światła" za pomocą lustra w ramie pokrytej brokatem lub luster w stylizowanych na postarzane ramach. Powieszone naprzeciw okna pod niewielkim kątem odbije światło rozpraszając je po całym pomieszczeniu. Asymetryczna kompozycja kilkunastu lub kilkudziesięciu lusterek rozświetli wnętrze w magiczny sposób, a ściana zyska niepowtarzalną ozdobę.

Zakrzywienia w przestrzeni czyli jak zaaranżować salon w kształcie trapezu lub o nietypowym rzucie

Co zrobić, gdy w salonie żadna ze ścian nie jest ustawiona pod kątem 90 stopni,  krzywizny nakładają się na siebie, a meble odstają od narożników. Zdawać się może, że zaaranżowanie takiego kłopotliwego pomieszczenia graniczy z cudem, ale jest to możliwe. Pamiętać trzeba o odwróceniu uwagi od tego defektu. Ściany można pokryć jasnym kolorem w chłodnym odcieniu ( barwy zimne optycznie powiększają wnętrze), ustawić narożną sofę w strategicznym punkcie, która optycznie zamaskuje niedoskonałości pomieszczenia. Na ścianach należy zawiesić w jednym rzędzie obok siebie ciekawe obrazy w ramach z motywem tropikalnej zieleni.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ NA TEMAT NIETYPOWYCH SALONÓW

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH