Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W części dziennej mieści się kuchnia, jadalnia oraz część wypoczynkowa z nowoczesnym kominkiem i wygodnymi kanapami. Fot. Shai Gil.

W części dziennej mieści się kuchnia, jadalnia oraz część wypoczynkowa z nowoczesnym kominkiem i wygodnymi kanapami. Fot. Shai Gil.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 25 sty 2014 13:21 (aktualizacja: 26 sty 2014 08:54)

Drewniana boazeria wciąż na czasie? Mamy dowód!

Stealth Cabin to drewniany dom, którego założeniem projektowym była pełna integracja z otaczającą przyrodą, zminimalizowanie wpływu na środowisko oraz wykorzystanie pracy lokalnych rzemieślników. Czy pomysł się udał? Zobaczcie sami!

Projekt domu powstał w kanadyjskiej pracowni superkül. Niewielkich rozmiarów domek mieści się tuż nad brzegiem malowniczego kanadyjskiego jeziora Bracebridge, w naturalnym leśnym otoczeniu (stan Ontario), które właściciele cenią i które skłoniło ich do osiedlenia się właśnie tutaj.

Zależało im, aby ich rodzinny dom był skromny i drewniany, zbudowany i zaaranżowany na wzór tradycyjnej kanadyjskiej architektury, a jednocześnie nowoczesny i urządzony zgodnie z minimalistycznymi trendami. Projektantom doskonale udało się z tego zadania wywiązać - stworzyli wnętrze proste, a przy tym na wskroś nowoczesne.

Głównym budulcem (a przy tym materiałem wykończeniowym i dekoracyjnym) było surowe drewno cedrowe - widzimy je nie tylko na zewnętrznej elewacji, ale również - w postaci boazerii - na ścianach i sufitach. Z drewna tego wykonano także stałe zabudowy. Duże drewniane okna i drzwi łączą dom z zewnętrznym otoczeniem, zapewniają też piękny widok na pobliskie jezioro.

Część dzienna to duży, przestronny pokój, połączona z nim jadalnia i kuchnia - wszystko w drewnie z subtelnymi kolorowymi akcentami (zielone krzesła i dodatki w zieleniach i szarościach). Naturalny urok drewna podkreśla prosta sara zabudowa kuchenna, nowoczesny kominek oraz proste oświetlenie - przy tak wysokich sufitach wiszące lampy prezentują się zjawiskowo. Całość jest prosta, bliska naturze, ale efektowna.

Fot. Shai Gil
Źródło zdjęć: superkül

 

PROJEKTANT

Biuro projektowe Superkül

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA