Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Leonardo

  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 23 gru 2008 13:31

Na dworze królowej Śniegu

Mróz potrafi zapanować nie tylko nad światem przyrody, ale i mody wnętrzarskiej. Swą potężną siłą „podyktował” nowy trend: “białe na białym”, czyli meble i dodatki lśniące, zimne, przeźroczyste,... ścięte lodem. Wszystkie barwy i materiały w temperaturze “minusowej”. Rezultat? Diamentowy blask i spokojna aura.

Naczynie (proj. T. Wirkkala) o iście mroźnej formie. Jego struktura przypomina zamarzającą w ruchu wodę. Każdy trunek podany w tej „lodowatej” szklance, będzie smakował tajemniczo i wytwornie. Szklanka z kolekcji Ultima Thule. Iittala, Fafarafa.

Iittala, Fafarafa
fot. Iittala, Fafarafa

Mroźna aura podporządkowała sobie wszystko. Białe jak śnieg meble, biały barokowy żyrandol, stalowe flakony o “lodowej” powierzchni... Nawet kwiaty kwitną na biało. Biuro Kwiatowe Holandia.

Biuro Kwiatowe Holandia
fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Ogień świecy nie stopi krystalicznych płatków śniegu „zatopionych” w lampionie. Nie musimy czekać na nadejście silnego mrozu, by poddać się urokowi subtelnych wzorów malowanych na szkle... Leonardo.

Leonardo
fot. Leonardo

W ramce Mei, każde zdjęcie wyda się bardziej kolorowe. Lśniąca tafla oprawy w najmniejszym nawet stopniu nie przyćmi barwnej fotografii. Uroku całości doda wijący się ornament, nagle unieruchomiony i utrwalony przez mroźny powiew. Habitat, HofT.

Habitat, HofT
fot. Habitat, HofT

Stoi z boku... nie ingeruje w otoczenie. Transparentne krzesło, dzięki swej naturalnej kolorystyce, doskonale wkomponuje się w każde wnętrze. Ale wystarczy, że znajdziemy dla niego odpowiednie (nasycone zdecydowaną barwą) tło... olśni nas swoją obecnością. CasaNova.

CasaNova
fot. CasaNova

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA