Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Italvelluti

  • Autor:
  • 29 gru 2008 15:37 (aktualizacja: 29 gru 2008 15:44)

Olśnienie naturą

Kwiaty, liście, pnącza – wszystko na tkaninach – w skali bliskiej naturze

Kwiaty, liście, pnącza – wszystko na tkaninach – w skali bliskiej naturze lub w formach jakie moglibyśmy obejrzeć przez szkło powiększające. Podpatrywanie roślin inspiruje do tworzenia florystycznych wzorów i przenoszenia ich na materiały, które „ubierają” meble, okna, lampy, ściany. Dzięki nim możemy cieszyć się wnętrzem przytulnym, pełnym przepychu lub lekkości. Możemy pokazać co nam w duszy gra. Kwiatowe pnącza oplatają zarówno fotel, jak też zasłonę. Wydaje się, że tkaninowy ogrodnik pracował kiedyś na królewskim dworze. Skąd bowiem tak dobry smak i gustowne zestawienie stonowanych kolorów, a także wzorów? Duże wzory florystyczne dobrze komponują się z klasycznymi pasami. Belgijska firma Wind, producent materiałów z kolekcji „Puccini” też jest wierna klasyce. Bazuje na lnie, bawełnie i jedwabiu.

Wind
fot. Wind
Jak w oranżerii można się poczuć we wnętrzu udekorowanym zasłonami w palmowe wzory. W błogi nastrój wprawią nas materiały: tafta i welwet. Warto zwrócić uwagę na modne kolory: brąz i zieleń. Nową tendencją jest też zróżnicowana faktura tkaniny dekoracyjnej: tło jest gładkie, wzór widocznie grubszy. Alhambra Internacional.
Alhambra Internacional
fot. Alhambra Internacional
Modne są nie tylko wzory z natury, ale też tradycyjne techniki zdobnicze, w tym haft. Trudno o pracę ręczną na skalę przemysłową, ale przemysł tekstylny lubi to, co kiedyś wykonywane było tylko przez człowieka. Na topie są więc plecionki, wzory do złudzenia przypominające pastelowe obrazki, a także hafty. Wyszywany, delikatny motyw kwiatowy, bardzo pasuje do lśniącej tkaniny w głębokiej czerwieni. Italvelluti.
Italvelluti
fot. Italvelluti
Pierwszy rzut oka na wnętrze hotelu Hilton w Berlinie nie wskazuje na to, że materiały z delikatnym motywem roślinnym mają właściwości bakteriobójcze. Zmysł estetyki zaspokajają naturalne kolory: beże, brązy i akcenty złota. O poczucie bezpieczeństwa dba zaś nowoczesna technologia produkcji tkanin, oferowanych przez firmę Drapilux.
Drapilux
fot. Drapilux
Radość do wnętrza mogą wprowadzić materiały w wesołe pomarańczowe i zielone kwiaty. To niemal wiosenny akcent, szczególnie miły dla tych, których nudzi wciąż bardzo modny przepych. Szczególną uwagę warto zwrócić na srebrzysty motyw kwiatowy. Powstał on dzięki nadrukowi z farby metalicznej. To obecnie jedna z najmodniejszych technik zdobienia materiałów obiciowych i dekoracyjnych.Wind.
Wind
fot. Wind

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA