Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

zaj remington.jpg

  • Autor:
  • 26 lip 2012 11:35 (aktualizacja: 26 lip 2012 13:57)

Zabierz w podróż

Na wakacje lub w delegację lepiej zabierać niewielkie i lekkie urządzenia AGD

Na wakacje lub w delegację lepiej zabierać niewielkie i lekkie urządzenia AGD, specjalnie przystosowane do podróży, niż te używane na co dzień w domu. Bez trudu zmieścisz je w walizce czy plecaku. Jedne zadbają o Twój wygląd, inne zaparzą kawę lub herbatę. EW-DS11 – soniczna szczoteczka do zębów; jedno doładowanie wystarcza na ok. 90 dni; cena: ok. 119 zł (kilka kolorów), Panasonic.

' title=
fot. Panasonic
Podróżne urządzenia AGD, tak jak ich standardowe odpowiedniki, są zasilane energią elektryczną. Wiele z nich ma jednak akumulatory, dzięki czemu wystarczy je podłączyć do gniazdka tylko co jakiś czas. Jedną z funkcji jest często możliwość przełączania napięcia z 230 na 115/120 V – to bardzo wygodne podczas podróży po krajach, w których instalacje elektryczne są inne niż w Polsce (dodatkowo trzeba dokupić tzw. adapter wtyczek). Zalety podróżnego AGD to przede wszystkim o połowę mniejsze rozmiary oraz waga, niż sprzętu do użytku domowego. Niektóre, jak żelazka czy suszarki do włosów, mają dodatkowo składane uchwyty, tak by zajmowały jak najmniej miejsca w bagażu. Zamykane etui zaś ułatwia spakowanie urządzeń i utrzymanie porządku. Co zapakować do walizki? To oczywiście zależy od potrzeb. Czajnik lub ekspres mokka to możliwość przygotowania w każdej chwili ulubionego gorącego napoju, czy przegotowania wody. Osobom przyzwyczajonym do codziennej stylizacji włosów trudno się obejść bez suszarek do włosów także podczas wakacji. Łazienki hotelowe nie zawsze są w nie wyposażone, a na basenach bywają do nich kolejki... W podróżach biznesowych przydaje się żelazko – to sprzęt rzadki w wyposażeniu pokojów hotelowych. Dzięki temu zawsze można mieć nienagannie wyprasowaną bluzkę czy koszulę. Tak jak dość łatwo znaleźć w pokoju hotelowym gniazdko do włączenia żelazka czy suszarki do włosów, tak z podłączeniem depilatora może być kłopot. Dlatego najwygodniej zaopatrzyć się w model bezprzewodowy – wtedy kabel nie ogranicza w wyborze miejsca do przeprowadzenia zabiegu. EMKE 42 - ekspres mokka; ma programowanie czasowe, automatyczne wyłączanie, podtrzymywanie temp.; cena: ok. 359 zł, De`Longhi.
' title=
fot. De`Longhi
Travel Line WE-263 – czajnik turystyczny; z przełącznikiem napięcia; cena: ok. 44 zł (w komplecie 2 kubki), MPM.
' title=
fot. MPM
JKP 250 – czajnik podróżny; ma przełącznik napięcia; cena: 119 zł (w komplecie 2 kubki i łyżeczki), Kenwood.
' title=
fot. Kenwood
DA 151 - żelazko podróżne; prasowanie bez i z parą, przełącznik napięcia, składany uchwyt; cena: ok. 129 zł, Rowenta.
' title=
fot. Rowenta
Silk-épil 7 Wet&Dry – depilator bezprzewodowy i wodoodporny; w komplecie 5 nakładek, w tym do depilacji pach i bikini; przeprowadzenie zabiegu ułatwia lampka; cena: ok. 465 zł, Braun.
' title=
fot. Braun
Travel Dryer - suszarka do włosów; wymienny koncetrator (zamyka łuski włosów i nadaje połysk); składana, w pokrowcu; napięcie przystosowane do wszystkich krajów; cena: ok. 79 zł, Remington.
' title=
fot. Remington
Swiss Travel – suszarka do włosów; składana, w etui, z przełącznikiem napięcia; cena: ok. 124,90 zł (czarna lub czerwona), Valera.
' title=
fot. Valera
HC 0617 - miniprostownica; ceramiczna powłoka, szybkie nagrzewanie, etui; cena: ok. 79 zł, Severin.
' title=
fot. Severin

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA