Salon z białą boazerią. Fot. Stadshem.se.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Salon z białą boazerią. Fot. Stadshem.se.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
15 sie 2014 20:19

Biała boazeria w salonie: patent na stylowe wnętrze. Zobacz galerię!

Boazeria często uważana jest w Polsce za przejaw złego gustu i pozostałość poprzedniej epoki. Tymczasem wystarczy przenieść się do Szwecji, aby zobaczyć, jak pięknie może ozdabiać wnętrza. Zobaczcie jeden z przykładów!

Mieszkanie w ponadstuletniej kamienicy w Goteborgu to prawdziwa uczta dla miłośników skandynawskich klimatów. Jest tu wszystko, za co kochamy styl z Północy Europy: bielone drewniane podłogi, śnieżnobiałe ściany, typowe dla kamienicy wysokie sufity i okna w niszach, a przede wszystkim piękna biała boazeria, która ozdabia ścianę w salonie i sypialni. W przeciwieństwie do Polski, gdzie boazeria zdecydowanie wypadła z łask, w krajach po drugiej stronie Bałtylu nadal jest popularną dekoracją wielu mieszkań i domów. Dzięki temu, że Szwedzi czy Norwegowie konsekwentnie stawiają na prostotę i uniwersalną, ponadczasową biel, boazeria w takim wydaniu po prostu nie traci uroku. Nie inaczej jest i w tym mieszkaniu.

Kolor na tle bieli: wyraźny akcent w salonie

Duży wygodny salon urządzono w bieli i jej odcieniach. Właściciele postawili jednak raczej na eklektyzm niż jednolitą stylowo aranżację. Znajdziemy tu więc jasne, typowo skandynawskie kanapy, fotel-ludwik, szafkę w stylu art deco, stolik samodzielnie wykonany z palet, ale także kolorowe portrety Marilyn Monroe - symbol pop artu.

Zabawa kolorem, stylami, wzorami sprawia, że wnętrze, choć urządzono w jasnym barwach, jest pełne charakteru i ciekawe. Dobrze widać to zwłaszcza w jadalni, gdzie białemu drewnianemu stołowi towarzyszą różnokolorowe krzesła. Pięknym akcentem jest także aneks kuchenny z prostymi białymi meblami, drewnianymi blatami i białą cegłą na ścianach. 

Mieszkanie wystawione na sprzedaż, za pośrednictwem agencji Stadsham.se. 

Źródło zdjęć: Stadsham.se

 

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • katiuszax, 2014-08-10 18:13:03

  Bardzo lubię drewno we wnętrzach, ale nie w formie boazerii, ale to kwestia gustu.
 • ewka_so, 2014-08-09 23:40:07

  A ja wolałaby w tym białym wnetrzu boazerię lub deski w naturalnym kolorze.
 • Martaa80, 2014-08-08 15:43:09

  Wygląda to świetnie !

POLECAMY W SERWISACH