Kuchnię włączono w przestrzeń strefy dziennej, w obrębie której znalazły się również jadalnia i niewielki kącik wypoczynkowy. Projekt: destilat Design Studio. Fot. Monika Nguyen.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Kuchnię włączono w przestrzeń strefy dziennej, w obrębie której znalazły się również jadalnia i niewielki kącik wypoczynkowy. Projekt: destilat Design Studio. Fot. Monika Nguyen.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
23 gru 2016 13:03

Białe mieszkanie w starej kamienicy. Piękne wnętrze, łączące style

To piękne mieszkanie doskonale łączy klimat starej kamienicy i nowoczesne rozwiązania.

Mieszkanie w klasycznej wiedeńskiej kamienicy zyskało nowy plan, ale zachowało swój unikalny charakter. Typowa dla wnętrz w starych budynkach organizacja przestrzeni wymagała gruntownego odświeżenia, aby sprostać wymogom współczesnego stylu życia. 

Projektanci z austriackiej pracowni destilat włączyli kuchnię w strefę dzienną, zyskując dzięki temu przestronne pomieszczenie z kuchennym półwyspem, jadalnią i kącikiem wypoczynkowym. Dzięki temu zabiegowi nie tylko nadano mieszkaniu nowoczesny charakter, ale wygospodarowano również dodatkowe miejsce na pokój dziecięcy, który został dalej powiększony o przestrzeń małej łazienki, z której całkowicie zrezygnowano w projekcie. Zamiast tego, uzyskano niewielkie wc oraz wnękę, w którą wpasowano łóżko młodego domownika. Z przestrzenią open space sąsiaduje niewielkie pomieszczenie, w którym zaplanowano mini salon - tutaj właściciele mogą się zrelaksować, uciekając od zgiełku strefy dziennej.

Metamorfozę przeszła również strefa sąsiadująca z wejściem. Niegdyś znajdowała się tutaj zwyczajna łazienka oraz garderoba - teraz zastąpiono je ekskluzywnym salonem sypialnianym, otwartym z jednej strony na sypialnię małżeńską, a z drugiej na hol. Ciekawym rozwiązaniem było wyburzenie ściany działowej, oddzielającej korytarz od łazienki i poprowadzenie w tym miejscu kurtyny, którą można odsłonić, rozświetlając i optycznie powiększając wnętrze lub zasłonić, zapewniając intymność w salonie kąpielowym. Od strony sypialni pana i pani domu również pozbyto się jednej ze ścian, powiększając przestrzeń master bedroom kosztem niegdyś znajdującego się w sąsiedztwie sypialni pokoju. 

W mieszkaniu dominują jasne barwy, nawiązujące do skandynawskiej stylistyki. Panowanie bieli, przełamują tutaj delikatne beże i drewniana podłoga z parkietem, ułożonym w klasyczną jodełkę. Nowoczesne rozwiązania, jak współczesne grafiki i fotografie na ścianach czy też meble w kuchni, przenikają się tutaj z klasycznymi akcentami - ze wspomnianą już jodełką na podłodze harmonizują sztukaterie i rozety na suficie. 

Dekoracyjną kropką nad "i" są spersonalizowane akcenty. Nie brak tutaj autorskich akcentów projektantów Destilat, jak również przedmiotów zaprojektowanych przez panią domu. 

Projekt: destilat Design Studio.

Zdjęcia: Monika Nguyen.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH