W salonie wzrok przyciąga piękny czarny marmur na ścianie, z którym efektownie kontrastują metalowe elementy wykonane z mosiądzu. Projekt: Ronald Helou Design. Fot. Rudy Bouchebel.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

W salonie wzrok przyciąga piękny czarny marmur na ścianie, z którym efektownie kontrastują metalowe elementy wykonane z mosiądzu. Projekt: Ronald Helou Design. Fot. Rudy Bouchebel.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
11 marz 2016 12:53

Eleganckie wnętrze: zobacz piękny apartament

Właściciele tego mieszkania nie byli z niego zadowoleni. O radykalną przemianę zgłosili się do biura projektowego ROHD, oczekując eleganckiego projektu. Zobaczcie rezultat.

Architekci postanowili nadać wnętrzu wrażenie większej przestrzenności. Aby osiągnąć ten cel sięgnęli po innowacyjne, charakterystyczne dla siebie rozwiązania, jak bar połączony ze stołem jadalnianym oraz pojemne szafy, schowane za drewnianymi panelami, udającymi ściany w strefie wejściowej. Dzięki temu wszelkie sprzęty można ukryć za frontami zabudowy meblowej, a wnętrze zyskało uporządkowany charakter. Za jednym ze wspomnianych paneli ukryto również drzwi do salonu oraz strefy sypialnianej.

W mieszkaniu znajdują się dwa salony - jeden schowany za drewnianymi panelami, drugi bezpośrednio scalony i zespojony wizualnie z wejściem za pomocą drewnianego monolitu, jakim są stale przewijające się we wnętrzu panele.

W pomieszczeniu wzrok przyciąga obudowa komina, która została wykończona w przepięknym marmurze Spanish Nero Marquina. Naturalny szlachetny kamień jest bez wątpienia centrum całego wnętrza. Z pięknym, czarnym kamieniem wspaniale harmonizuje towarzyszący mu czarny metal oraz mosiądz również wykorzystane w zabudowie komina.

W elegancki charakter salonu idealnie wpisują się cztery stoliki kawowe, tworzące wspólnie oryginalną, asymetryczną ławę. Różnej wielkości, z podstawą wykonaną z mosiądzu i blatami z czarnego szkła lub pięknego palisandrowego drewna. Oryginalne skupisko mebli jest autorskim projektem architektów ROHD. Autorskie akcenty architektów wnętrz przewijają się przez cały apartament, tworząc wraz z paletą klasycznych barw piękne, niezwykle eleganckie wnętrze. 

Projekt: ROHD - Roland Helou Design, www.rohd.co

Zdjęcia: Rudy Bouchebel

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH