Salon może ubiegać się o miano ikony eklektyzmu. Stylizowana sofa i puf, industrialne, edisonowskie żarówki, zdobny żyrandol i vintage'owy metalowy stolik kawowy. Wszystkie te elementy zestawione ze sobą tworzą zaskakująco zgrane połączenie. Fot. Stadshem.se/Janne Olander.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Salon może ubiegać się o miano ikony eklektyzmu. Stylizowana sofa i puf, industrialne, edisonowskie żarówki, zdobny żyrandol i vintage'owy metalowy stolik kawowy. Wszystkie te elementy zestawione ze sobą tworzą zaskakująco zgrane połączenie. Fot. Stadshem.se/Janne Olander.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
22 gru 2016 13:51

Jasne, niewielkie mieszkanie. Piękne wnętrze ożywione kolorem

Wykończone jasnymi kolorami wnętrze udekorowano barwnymi detalami, ożywiającymi przestrzeń. Całość prezentuje się bardzo świeżo i romantycznie.

W starym budynku z początków XX wieku urządzono piękne, eklektyczne wnętrze. Na powierzchni 75 metrów kwadratowych urządzono dwie sypialnie, salon z małą jadalnią, kuchnię i niewielką, aczkolwiek funkcjonalną łazienkę. Wszystkie pomieszczenia zostały tradycyjnie skomunikowane wzdłuż, przecinającego mieszkanie przedpokoju.

Największym pomieszczeniem w mieszkaniu jest salon, w którym panuje niezwykle przewiewna atmosfera, wprawiająca nas w odczucie, że w pokoju jest dużo powietrza. Efekt świeżości uzyskano dzięki pomalowaniu ścian białą farbą i ustawionieniu na ich tle jasnych mebli. Otwarte, również białe, półki, jasnoszara sofa i puf oraz niewielki, biały stolik, idealnie wpisują się w zwiewny klimat miejsca. Aranżację ociepla drewniana podłoga, a ożywiają kolorowe akcenty w postaci dekoracyjnych poduszek.

Jasne barwy dominują również w sypialniach. Sąsiadującą z salonem sypialnię, pełniącą jednocześnie rolę pokoju dziecięcego, wypełnia światło, odbijające się od białych ścian i mebli. Tutaj również wnętrze ożywa dzięki barwnym - już znacznie liczniejszym niż w salonie - detalom. W mniejszej sypialni małżeńskiej panuje spokój, budowany przez jasnoszare ściany. Mimo niewielkiego metrażu pomieszczenia, udało się w nim wygospodarować miejsce na praktyczną garderobę.

Panowanie jasnych barw kontynuowane jest również w kuchni, choć tutaj kontrastują one z ciemnym blatem i wzorzystymi płytkami nad powierzchnią roboczą. Podobne, bardziej kolorowe płytki, znalazły się również na podłodze w korytarzu. Korespondujące ze sobą powierzchnie budują harmonię i pewną powtarzalność we wnętrzach. Z reżimu jasnych kolorów wyłamała się łazienka, którą wykończono w uniwersalnym duecie czerni i bieli. Monochromatyczne kontrasty nadają przestrzeni elegancję.

Wystrój mieszkania zachwyca eklektyzmem aranżacji. Odnajdziemy tutaj zarówno nowoczesne, pozbawione frezowań, proste fronty szafek kuchennych, jak i bogate, zdobiące jej mosiężne uchwyty. W salonie okna okalają kable, na których zawsiły industrialne żarówki, a nad sofą wisi dekoracyjny, francuski żyrandol. Same meble wypoczynkowe są klasycyzujące, wsparte na stylizowanych nogach. Mieszanka stylistyk nie przytłacza jednak wnętrza, a to dzięki jasnym barwom, które stanowią dla niej tonujące i balansujące ją tło.

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencję Stadshem.

Zdjęcia: Janne Oleander.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH