Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Jasny salon pod skosami rozświetla naturalne światło wpadające do środka przez duże okna i odbijające się od dominującej we wnętrzu bieli. Projekt: Sarah Lavoine. Fot. Francis Amiand.

Jasny salon pod skosami rozświetla naturalne światło wpadające do środka przez duże okna i odbijające się od dominującej we wnętrzu bieli. Projekt: Sarah Lavoine. Fot. Francis Amiand.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 16 paź 2016 17:09

Jasne wnętrze: eleganckie mieszkanie w Paryżu

Biel, czerń i beże w towarzystwie żywych akcentów kolorystycznych. Tak można opisać paletę barw, wypełniających to piękne, eleganckie mieszkanie w Paryżu.

Zaprojektowane i zrealizowane w 2014 przez uznaną francuską architekt Sarah Lavoine mieszkanie w Paryżu to przestrzeń urządzona w typowym dla francuskiej stolicy klimacie. Usytuowane na poddaszu, pod urokliwymi skosami 170-metrowe wnętrze, zachwyca eklektycznym mariażem stylów i harmonijną kombinacją kolorów. 

Bazą dla wyposażenia wnętrza jest jednorodna w większości pomieszczeń drewniana podłoga, pomalowana biała farbą. Białe są również sufity i zdecydowana większość ścian, choć niektóre z nich muśnięto innym kolorem. Gra kolorów to pierwsze, co przyciąga wzrok we wnętrzu. Uniwersalne, stonowane biele, beże i czernie ożywają pod wpływem akcentów w kolorze Bleu Vintage (farba z portfolio marki Sarah Lavoine), turkusowego krzesła słynnego projektu Pierre Paulina czy tekstylnych akcentów w barwach zgniłej zieleni w sypialni. 

To kolory, meble i dodatki nadają wnętrzu ton. Elementy wyposażenia zostały dobrane z niezwykłą dbałością o szczegóły i ich wzajemną harmonię, wiele z nich zachwyca oryginalnym wzornictwem i zdaje się posiadać zaklętą w nich duszę. Dużo pochodzi z resztą z sieci butików należących do projektantki, część - jak metalowe schody na tle błękitnej ściany w holu - została wykonana przez nią specjalnie na zamówienie.

Przedmioty, których nie zaprojektowała sama architekt, są autorstwa innych designerów. Oprócz wspomnianych krzeseł projektu Pierre'a Paulina, znajdziemy tutaj artystyczne grafiki i fotografie, designerskie lampy, a także meble wyprodukowane przez małą, rodzinną fabrykę we Włoszech.

Całość wnętrza zachwyca lekkością i elegancją, a wyeksponowane belki konstrukcyjne i stropowe nadają mu delikatnie rustykalną nutę. 

Projekt: Sarah Lavoine.

Zdjęcia: Francis Amiand.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA