Jasny salon pod skosami rozświetla naturalne światło wpadające do środka przez duże okna i odbijające się od dominującej we wnętrzu bieli. Projekt: Sarah Lavoine. Fot. Francis Amiand.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Jasny salon pod skosami rozświetla naturalne światło wpadające do środka przez duże okna i odbijające się od dominującej we wnętrzu bieli. Projekt: Sarah Lavoine. Fot. Francis Amiand.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
16 paź 2016 17:09

Jasne wnętrze: eleganckie mieszkanie w Paryżu

Biel, czerń i beże w towarzystwie żywych akcentów kolorystycznych. Tak można opisać paletę barw, wypełniających to piękne, eleganckie mieszkanie w Paryżu.

Zaprojektowane i zrealizowane w 2014 przez uznaną francuską architekt Sarah Lavoine mieszkanie w Paryżu to przestrzeń urządzona w typowym dla francuskiej stolicy klimacie. Usytuowane na poddaszu, pod urokliwymi skosami 170-metrowe wnętrze, zachwyca eklektycznym mariażem stylów i harmonijną kombinacją kolorów. 

Bazą dla wyposażenia wnętrza jest jednorodna w większości pomieszczeń drewniana podłoga, pomalowana biała farbą. Białe są również sufity i zdecydowana większość ścian, choć niektóre z nich muśnięto innym kolorem. Gra kolorów to pierwsze, co przyciąga wzrok we wnętrzu. Uniwersalne, stonowane biele, beże i czernie ożywają pod wpływem akcentów w kolorze Bleu Vintage (farba z portfolio marki Sarah Lavoine), turkusowego krzesła słynnego projektu Pierre Paulina czy tekstylnych akcentów w barwach zgniłej zieleni w sypialni. 

To kolory, meble i dodatki nadają wnętrzu ton. Elementy wyposażenia zostały dobrane z niezwykłą dbałością o szczegóły i ich wzajemną harmonię, wiele z nich zachwyca oryginalnym wzornictwem i zdaje się posiadać zaklętą w nich duszę. Dużo pochodzi z resztą z sieci butików należących do projektantki, część - jak metalowe schody na tle błękitnej ściany w holu - została wykonana przez nią specjalnie na zamówienie.

Przedmioty, których nie zaprojektowała sama architekt, są autorstwa innych designerów. Oprócz wspomnianych krzeseł projektu Pierre'a Paulina, znajdziemy tutaj artystyczne grafiki i fotografie, designerskie lampy, a także meble wyprodukowane przez małą, rodzinną fabrykę we Włoszech.

Całość wnętrza zachwyca lekkością i elegancją, a wyeksponowane belki konstrukcyjne i stropowe nadają mu delikatnie rustykalną nutę. 

Projekt: Sarah Lavoine.

Zdjęcia: Francis Amiand.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • ellaella, 2016-01-19 14:12:58

    Wszystko ładnie, ale jakoś tak nie domowo.
  • agusia, 2015-04-04 21:53:48

    Biel i błękit to strzał w dziesiątkę! Super wygląda to mieszkanie!

POLECAMY W SERWISACH