Przyrządzając posiłki można obserwować podwodny świat w 300-litrowym akwarium, znajdującym się w specjalnie przygotowanej wnęce w ścianie. Jest ono imitacją biotopu afrykańskiego jeziora Malawi. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Przyrządzając posiłki można obserwować podwodny świat w 300-litrowym akwarium, znajdującym się w specjalnie przygotowanej wnęce w ścianie. Jest ono imitacją biotopu afrykańskiego jeziora Malawi. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
25 kwi 2014 09:10

Luksusowy dom inspirowany stylem dalekiej Australii

Ten apartament to mieszanka nowoczesności z ciepłem i przytulnością, elegancji z wygodą i komfortem. Ale przede wszystkim nierzucający się w oczy luksus, który oczarowuje i urzeka.

Zafascynowani architekturą i stylem projektowania prosto z Sydney właściciele postanowili stworzyć apartament, który będzie przypominał ich australijski dom.

Uwielbiam ten styl ze względu na oryginalne formy przestrzenne, nowoczesne rozwiązania, niewymuszony rozmach i naturalność – opowiada Chantal Springer, właścicielka i projektantka zarazem. Nowy dom miał odzwierciedlać ten trend, pozwalać oddychać pełną piersią, odrzucać szarość polskiej aury. Najważniejsze było więc stworzenie przestronnej otwartej przestrzeni, wrażenia czystości form i jasności wnętrz, którą daje zróżnicowane światło.

Elegancka przestrzeń dzienna

Dzięki tym rozwiązaniom wnętrze cechuje prostota i elegancja, a przy tym minimalizm i funkcjonalność. Dominuje szkło, stal i drewno. Ciepłe piaskowe odcienie beżu oraz brązu utrzymują spokojny klimat, którego dopełnieniem jest naturalne drewno. Energii dodają turkusowe dodatki, kojarzące się z błękitem oceanu i wspaniałym australijskim niebem. Wnętrze dwupoziomowego apartamentu jest wypadkową wielu pomysłów, projektów i przemyśleń. Tworzy jednak harmonijną i spójną całość. Elegancką, nowoczesną, otuloną ulubionymi kolorami właścicielki.

Biel świetnie skomponowała się z czernią i ciepłą barwą brązu. Do tego turkus! Tylko w dodatkach, ale to wystarczyło, aby ożywić salon. Piękny obraz, wykonany na zamówienie właścicieli, stanowi jego główną ozdobę. Wyjątkowy klimat wnętrze tworzą także szklane wykończenia – szafki w salonie i holu, stół w jadalni czy ściana w łazience. To praktyczne i eleganckie rozwiązanie właścicielka przeniosła właśnie z drugiego końca świata.

Szkło w australijskiej architekturze wykorzystywane jest niemal ekstensywnie: mamy wspaniałe wielkie okna zamiast ścian, duże tafle ze szkła lub tworzyw zastępujące płytki, drzwi, balustrady czy fronty mebli. W łazienkach stosuje się je w postaci ogromnych, kolorowych płyt, potęgując wrażenie czystości i przestronności – tłumaczy właścicielka.

Przemyślany układ funkcjonalny

Dokładnie przemyślano układ funkcjonalny. Dół to pozbawiona podziałów część dzienna. Salon płynnie łączy się z kuchnią, tworząc przestronne, otwarte wnętrze. Symboliczną granicę między dwiema strefami wyznaczają schody prowadzące na górną kondygnację, centralnie zlokalizowane, a mimo to nie zakłócające komunikacji.

Gotując w kuchni można swobodnie rozmawiać z osobami przebywającym w salonie. Cała strefa dzienna, dzięki dużym przeszkleniom, jest także bardzo jasna i dobrze doświetlona. W salonie główne miejsce zajmuje duża, wygodna kanapa, wprost stworzona do odpoczynku przy dobrym filmie czy muzyce sączącej się z zainstalowanego w całym mieszkaniu specjalnego systemu nagłośnienia.

Obok wydzielono przestrzeń przeznaczoną na jadalnię z niewielkim stołem, w zupełności jednak wystarczającym dla dwuosobowej rodziny.

Ergonomiczna kuchnia

W kuchni postawiono na ergonomię. Centralnym punktem jest duża wyspa, w której umieszczone są w liczne szafki, szuflady oraz zmywarka, zlewozmywak i płyta indukcyjna. Wysoka zabudowa kuchenna łącznie z lodówką, piekarnikiem i kuchenką mikrofalową zajęła praktycznie całą ścianę pomiędzy schodami a oknem.

Natomiast ścianę po przeciwnej stronie wykorzystano nieco mniej praktycznie, za to wyjątkowo widowiskowo. W specjalnie przygotowanej wnęce umieszczono akwarium z egzotycznymi, kolorowymi rybkami. I pomyśleć, że na początku miał się tu znaleźć telewizor!

Nowoczesny gabinet

Drewniane schody prowadzą na górę, gdzie skrywa się przestrzeń dostępna już tylko dla właścicieli. Zaplanowano ją tak, aby była wygodna i komfortowa. Znajduje się tu nowoczesny gabinet. Jego kolorystyka sprzyja skupieniu i pobudza umysł do pracy. A chwila wytchnienia i odpoczynku czeka tuż obok! W nastrojowej i przytulnej sypialni zapomnimy o całym świecie.

Podobnie zresztą, jak w strefie kąpielowej. Bo nazwanie jej tylko łazienką to zdecydowanie za mało. Poza dużą, wygodną wanną, umieszczoną pod skosami, właściciele mają do dyspozycji prysznic oraz saunę fińską – suchą i parową.

Ekskluzywny charakter tej przestrzeni wyznaczają eleganckie materiały wykończeniowe i wyposażenie. To miejsce jak żadne inne sprzyja relaksowi zarówno ciała, jak i duszy.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH