Wiszący na ścianie obraz komponuje się kolorystycznie ze wzorzystym dywanem na podłodze w salonie. Pod kolor dobrano także poduszki na kanapie oraz akcesoria dekoracyjne na parapecie. Fot. Alvhem Makleri & Interior / Fredrik J Karlsson, SE360.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Wiszący na ścianie obraz komponuje się kolorystycznie ze wzorzystym dywanem na podłodze w salonie. Pod kolor dobrano także poduszki na kanapie oraz akcesoria dekoracyjne na parapecie. Fot. Alvhem Makleri & Interior / Fredrik J Karlsson, SE360.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
13 paź 2016 10:19

Małe mieszkanie w starej kamienicy. Sposób na 40 metrów!

Małe, urokliwe mieszkanie w starej kamienicy z 1890 roku zaprasza do wnętrza przytulnym wystrojem i domowym klimatem. Na niewielkim metrażu udało się stworzyć funkcjonalną i piękną przestrzeń.

Niewielkie wnętrze nie musi oznaczać ciemnych przestrzeni, wąskich pomieszczeń i braku miejsca do wykonywania codziennych czynności. W starym budynku, powstałym na przełomie stuleci udało się urządzić mieszkanie, które mimo niewielkiego metrażu jest funkcjonalne, a zarazem stylowe. 

Duża, mała przestrzeń

Całość wnętrza stanowią niewielki przedpokój, łazienka, sypialnia i otwarta przestrzeń, w obrębie której zlokalizowano aneks kuchenny, jadalnię i salon. Dzięki tak rozplanowanym pomieszczeniom, przestrzeń dzienna sprawia wrażenie przestronnej i dużej.

Wrażenie potęguje dobudowany w 2013 roku do bryły budynku balkon. Prowadzą do niego przeszklone drzwi, zlokalizowane na granicy salonu z jadalnią, dodatkowo rozświetlające wnętrze i powiększające je optycznie. Funkcję wizualnego powiększenia przestrzeni spełnia także pokaźne lustro, ustawione w sypialni. Umiejscowione na ścianie równoległej do drzwi, łączących pokój z salonem, odbija wnętrze pokoju dziennego, przedłużając znacznie perspektywę w sypialni. 

Wnętrze z duszą

W mieszkaniu panuje przytulna, unikalna atmosfera. Wzorzyste dywany i kolorowe poduszki dekoracyjne nadają pomieszczeniom optymistycznego, domowego charakteru. Humorystycznym akcentem w aranżacji są obrazy z fikuśnym motywem... szympansa.

Mieszanka różnych stylów wygląda efektownie na tle białych ścian i podłóg. Industrialna lampa w jadalni, widoczne przewody pod sufitem w kuchni kontrastują w interesujący sposób z drewnianymi, stylizowanymi meblami w jadalni i tradycyjnymi kaflami nad blatem kuchennym. Całość stwarza wrażenie wnętrza z duszą. 

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencję Alvhem Makleri & Interior.

Zdjęcia: Alvhem Makleri & Interior / Fredrik J Karlsson, SE360.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH