Małe mieszkanie z antresolą. Projekt: Anna Nowak-Paziewska, MAFgroup. Zdjęcia: Emi Karpowicz

Zobacz galerię [17 zdjęć]

Małe mieszkanie z antresolą. Projekt: Anna Nowak-Paziewska, MAFgroup. Zdjęcia: Emi Karpowicz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
23 cze 2017 10:24

Małe mieszkanie - zobacz projekt z sypialnią na antresoli

Lokalizacja na ostatnim piętrze budynku, który z uwagi na dwuspadowy dach oferuje także użytkowe poddasze, otworzyła drogę dla oryginalnej i pomysłowej aranżacji mieszkania.

Dwupokojowe i dwupoziomowe mieszanie w jednej z podwarszawskich miejscowości zaskakuje także z innych powodów. Antresola, na której urządzona została sypialnia łączy wizualnie oba poziomy dając wrażenie przestrzeni w tym, bądź co bądź, niewielkim mieszkaniu. Na rozwiązaniu z antresolą zyskują oba poziomy mieszkania. Strefa dzienna z salonem i jadalnią zyskuje na wysokości, a pozbawiona okna sypialnia na górze, za sprawą przeszklenia w ścianie wychodzącego bezpośrednio na wysokie okno w jadalni otrzymuje porcję światła dziennego. Światło zdecydowanie ożywia tę przestrzeń podkreślając jej unikalny klimat.

Całe mieszkanie naznaczone jest wyjątkową atmosferą. Eklektyczna aranżacja, z przewagą klasycznych inspiracji znalazła tutaj – po wprowadzeniu zasadniczych zmian w pierwotnym projekcie – idealny grunt. Architekci z pracowni MAFgroup już na początku prac postanowili zmienić zastany układ pomieszczeń, czego efektem jest m.in. otwarta przestrzeń dzienna. Zamknięta w pierwotnej wersji kuchnia została otwarta na salon, mimo że inwestorzy początkowo nie byli zwolennikami tego pomysłu. Zaufali jednak projektantom, a ostateczny efekt rozwiał wszelkie wątpliwości. Ale nie była to jedyna modyfikacja. Za drzwiami prowadzącymi wcześniej do kuchni znajduje się teraz niewielkie pomieszczenie o wysokości 4 m, które udało się wygospodarować w efekcie przeprowadzonych zmian. Ze względu na swoją wysokość i lokalizację (na wprost wejścia) pełni rolę pomieszczenia gospodarczego i strefy przechowywania.

Otwartą, bardziej funkcjonalną przestrzeń należało teraz urządzić i odpowiednio zaaranżować. Naszym klientom nigdy nie narzucamy stylu aranżacji czy konkretnych elementów wyposażenia – mówi Anna Nowak-Paziewska z Pracowni MAFgroup. Zamiast tego staramy się poznać ich gust, dowiedzieć się jaki styl najbardziej im odpowiada i w jakiej aranżacji będą czuli się najlepiej. Dlatego proponujemy inwestorom stworzenie tzw. tablic inspiracji. Tak było też w przypadku tego wnętrza. Przeglądając magazyny wnętrzarskie, katalogi produktów, klienci wskazywali to, co im się podoba i co chcieliby mieć w swoim mieszkaniu. My to wszystko uzupełniliśmy i złożyliśmy w całość.

Tak powstała aranżacja wnętrza oparta na inspiracjach różnymi stylami i kierunkami. Jednak z wyraźną przewagą retro, zabawiona klimatem loftu, a jednocześnie – bazująca na aktualnych trendach. Modne wzory, kolory, dodatki wplecione w klasyczną aranżację zapewniają wnętrzu ponadczasowy charakter.

W kuchni połączenie stylu retro z modnymi elementami dało efekt w postaci stylowej, a jednocześnie bezpretensjonalnej aranżacji. Modnym akcentem są płytki o wzorze patchworku na podłodze. Z kolei klimat loftu kreuje cegła na ścianie oraz wyeksponowane na jej tle dekoracyjne dodatki utrzymane w tej samej stylistyce – zegar, grzejnik oraz kuchenne akcesoria. Za efekt finalny i charakter kuchennego aneksu w największej mierze odpowiadają jednak meble kuchenne ze stylizowanymi frontami, które wykończono jasnoszarym, matowym lakierem.

Podobne, udane połączenie stylów zastosowano również w łazience. Na podłodze także znalazł się ceramiczny patchwork, jednak w nieco innej, szaro-beżowej tonacji kolorystycznej. Łazienkowa szafka z lakierowanymi na wysoki połyk frontami zwieńczona została drewnianym olejowanym blatem. Dzięki temu w łazience zapanował rustykalny klimat.

Projektantom z powodzeniem udało się stworzyć intymny klimat w otwartej sypialnia na antresoli. Beżowa tapeta z graficznym motywem brzozowego lasu nie tylko efektownie prezentuje się na ścianie za łóżkiem, ale także doskonale ociepla przestrzeń.

Projekt: Anna Nowak-Paziewska, MAFgroup, www.mafgroup.pl

Zdjęcia: Emi Karpowicz

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH