Drugie miejsce w tegorocznym konkursie dla projektantów Studia Dobrych Rozwiązań

Zobacz galerię [22 zdjęć]

Drugie miejsce w tegorocznym konkursie dla projektantów Studia Dobrych Rozwiązań "Dobrze Mieszkaj - najlepsze projekty" (edycja kujawsko-pomorska). Projekt i zdjęcia: Katarzyna Małkiewicz (NOFO)
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
06 marz 2018 09:19

Mieszkanie na poddaszu - zobacz piękne wnętrze

Lite drewno, malownicza cegła, plastyczny, niejednorodny tynk - to jest właśnie w strychach najpiękniejsze! Kapitalny remont poddasza pozwolił odkryć genius loci tego miejsca.

W tym przypadku projektantka i inwestor to ta sama osoba. Nie mogło więc być mowy o stylistycznych kompromisach. Głównym założeniem projektowym było odsłonięcie autentycznej tkanki poddasza i stworzenie otwartej, klarownej przestrzeni. Projektantka zaryzykowała wnętrzarski mezalians. W chropowatą przestrzeń strychu, traktowaną do niedawna jak pomieszczenie drugiej kategorii, wprowadziła nowoczesne, minimalistyczne wzornictwo.

Mieszkanie rozmieszczone na osi północ-południe jest otwarte. Jedyne pomieszczenia z drzwiami to łazienka, gabinet i garderoba. Pośrodku wydzielono zamknięty „półwysep” składający się z gabinetu i garderoby oraz aneksu kuchennego otwartego na salon. Monochromatyczny, ascetyczny wręcz salon, połączony z czarną kuchnią, ożywia niebanalna dekoracja – smukłe drzewo. W ten sposób podkreślono też wysokość pomieszczenia. Za ścianą, we wnęce stworzonej przez nową zabudowę, ukrywa się łóżko sprawiając, że sypialnia – choć otwarta – jest bardzo kameralna. Projektantka w tym prywatnym wnętrzu pozwoliła sobie dać upust słabości do estetyki campu, umieszczając na czarnej ścianie dawkę koloru.

Gabinet z kolei pokazuje słabość do wzornictwa mid-century. Stylistyka lat 70-tych wkradła się też do holu, w postaci solidnej szafy, witającej gości błyskiem nienaruszonej, mimo wieku, politury.

Łazienka, która powstała niejako "wynikowo", okazała się bardzo funkcjonalna. Znalazło się w niej miejsce na sporą wannę i prysznic. Wnętrze, całe w marmurze calacatta, również zdaje się bawić konwencją. Jednym z istotnych założeń było stworzenie przestrzeni przyjaznej dla zwierząt. W łazience za wanną znalazł się tunel dla kotów, który prowadzi do pralni – tam mają swoją „toaletę”. Zwierzaki mają też poukrywane w meblach legowiska oraz zabawki.

Prezentowany projekt, autorstwa Katarzyny Małkiewicz (NOFO) zajął 2. miejsce w tegorocznym konkursie dla projektantów Studia Dobrych Rozwiązań "Dobrze Mieszkaj - Najlepsze Projekty" - edycja kujawsko-pomorska.

Czytaj także Pomysłowe mieszkanie z kuchnią "pod schodami"

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH