Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Salon połączono z niewielką jadalnią, której funkcję pełni okrągły, czteroosobowy stół. Usytuowany na granicy pomieszczenia jest łatwo dostępny z salonu i kuchni. Projekt: Joanna Pytlewska-Bil i Danuta Dziubek. Zdjęcia: Łukasz Borusowski.

Salon połączono z niewielką jadalnią, której funkcję pełni okrągły, czteroosobowy stół. Usytuowany na granicy pomieszczenia jest łatwo dostępny z salonu i kuchni. Projekt: Joanna Pytlewska-Bil i Danuta Dziubek. Zdjęcia: Łukasz Borusowski.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 03 sie 2016 08:47 (aktualizacja: 04 sie 2016 09:06)

Mieszkanie w łódzkiej kamienicy

W samym sercu Łodzi, w stuletniej kamienicy znajduje się nastrojowy zakątek młodego małżeństwa z dzieckiem. Urządzone w eklektycznym stylu mieszkanie zachwyca oryginalnością.

Właściciele tego 60-metrowego mieszkania to projektantka odzieży i grafik designer. Nic zatem dziwnego, że lokum dwóch osobowości o dużej wrażliwości estetycznej to eklektyzm w najlepszym wydaniu - harmonijny i wyważony.

Mieszkanie składa się z salonu z aneksem kuchennym, domowego biura, sypialni z garderobą i balkonem, pokoju dziecięcego oraz łazienki, a także niewielkiego holu. Właścicielom zależało na uzyskaniu przestronnego wnętrza, które byłoby również funkcjonalne. Jasne kolory i częściowo otwarte przestrzenie zapewniają wrażenie wizualnie powiększonego wnętrza.

Komfort i wygodę użytkowania gwarantuje częściowo przesłonięta kuchnia, oddzielona od salonu półścianką działową, pomieszczenie wygospodarowane na domowe biuro, gdzie właściciele mogą w spokoju pracować nad swoimi projektami, jak również farba tablicowa pokrywająca ścianę w korytarzu - idealny sposób na zapominalstwo i komunikację zabieganych domowników.

Mieszkanie położone jest w stuletniej kamienicy w centrum Łodzi. Charakter lokalizacji sprawił, że jednym z założeń projektu było stworzenie harmonii pomiędzy oryginalnymi, zastanymi elementami mieszkania a elementami utrzymanymi w nowoczesnej stylistyce. Całości dopełniają antyki nawiązujące duchem do starego budynku oraz designerskie dodatki. 

Projekt: Joanna Pytlewska-Bil i Danuta Dziubek / Pink Pug design

Zdjęcia: Łukasz Borusowski /  StudioQla fotografia

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA