Jadalnia i salon posiadają wiele cech wspólnych. Spaja je wizualnie białą cegła na ścianie i drewniana podłoga. Projekt: dontDIY. Fot. Asen Emilov.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Jadalnia i salon posiadają wiele cech wspólnych. Spaja je wizualnie białą cegła na ścianie i drewniana podłoga. Projekt: dontDIY. Fot. Asen Emilov.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
12 sty 2017 14:30

Nowoczesne mieszkanie: wnętrze w kolorach ziemi

Nowoczesne mieszkanie jest bardzo charakterystyczne ze względu na nieregularny kształt mebli i białą cegłę na ścianie. Dopełnieniem wszystkiego jest klasyczne drewno.

W centrum Sofii znajduje się stary budynek, w którym właściciele postanowili urządzić swoje duże mieszkanie. Głównym zamierzeniem architekta było zaprojektowanie wnętrza tak, by wszystkie pokoje były przepełnione światłem naturalnym oraz jak największe wygospodarowanie wspólnej przestrzeni pomieszczeń, która miała być bardzo wygodna dla użytkowników. Projektant w tym celu postanowił spożytkować część małych pokoi na powiększenie holu oraz na miejscu dawnej kuchni zaprojektował nowoczesną garderobę.

Zarówno w salonie, jak i w kuchni zastosowano oryginalne rozwiązania. Aneks kuchenny jest położony na lewo od jadalni. Posiada on bardzo „sprytne” rozwiązanie w postaci systemu meblowego chowanego za białymi, przesuwnymi drzwiami. Mały kominek jest wbudowany w dużym gabinecie zaaranżowanym na biało, umiejscowionym wzdłuż najciemniejszej ściany pomieszczenia, gdzie znajdują się lodówka i urządzenia klimatyzacyjne. W centralnej części salonu znajduje się wykonany na zamówienie stół o nieregularnych kształtach, który służy jako biurko do pracy lub miejsce do wspólnego spożywania posiłków.

Całemu wnętrzu salonu dodaje życia z pewnością jasnoniebieska, skandynawska sofa znajdująca się obok wyeksponowanej, ceglanej ściany na której zamieszczona jest obracająca się lampa w wykonaniu firmy Jean'a Prouve Vitra. Natomiast, gdy właściciele będą chcieli się zrelaksować, mogą obejrzeć na przykład film na dużej, białej ścianie projekcyjnej.

W nowoczesnym mieszkaniu znajdują się duże, przesuwane drzwi, które prowadzą do garderoby, gdzie swoje miejsce do spania odnalazł pies. W pomieszczeniu wykonano podłogę z szarych płyt granitowych. Sypialnia jest oryginalnym połączeniem klasycznej bieli i drewna. Wstawiono tu duże, barokowe łóżko, które zostało wykonane na zamówienie ze sklejki. Wnętrze posiada również szafę wnękową położoną wzdłuż jednej ze ścian.

Istotnym walorem apartamentu jest biały pas podłogi wykonany z żywicy epoksydowej prowadzący do łazienki z pralką który był pomysłem na oddzielenie reszty pokoi, m. in. sypialni. Biel dominuje również w systemie meblowym jadalni. Sufit kuchni został obniżony na potrzeby ukrycia kanału wentylacyjnego. Pomysłowe, wielofunkcyjne umeblowanie wnętrza pozwala na schowanie na przykład pralki oraz dużej kolekcji butów właścicielki.

Tekst: Natalia Jasińska

Projekt: dontDIY. Zdjęcia: Asen Emilov

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH