Domowa elegancja - tak można określić wystrój strefy wypoczynkowej. Kompozycję bieli i szarości uzupełniają stylowe dodatki i dekoracje. Całość tworzy nowoczesne, ale przytulne wnętrze. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Domowa elegancja - tak można określić wystrój strefy wypoczynkowej. Kompozycję bieli i szarości uzupełniają stylowe dodatki i dekoracje. Całość tworzy nowoczesne, ale przytulne wnętrze. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
19 lis 2015 15:39

Nowoczesne wnętrze w szarościach i beżach

Kompozycja szarości, bieli oraz dekorów drewna to zestaw ponadczasowy. W tym domu jest nowocześnie, ale przytulnie.

Styl wnętrza odzwierciedla charakter właścicieli. Jest przytulnie i przyjaźnie. Nowocześnie, ale spokojnie. Każdy element wystroju, mebel, fragment przestrzeni zdaje się mówić przyciszonym głosem. Być może dlatego tak dobrze się tu wypoczywa? Przestrzeń emanuje aurą wyciszenia i zachęca do tego, by np. zasiąść z książką na kanapie, od czasu do czasu spoglądając za okno na otaczającą dom zieleń. Ale i w środku nie brakuje elementów, które kuszą oko. Designerskich mebli, mieniących się subtelnym blaskiem płaszczyzn czy dekoracji, które z pasją i dobrym smakiem dobiera pani domu. Dzięki temu domowa przestrzeń w każdej chwili jest gotowa na przyjęcie gości.

Dobór materiałów i wyposażenia oraz aranżacja, która w udany sposób miksuje styl klasyczny z nowoczesnym, dają gwarancję wygody, reprezentacyjnego wyglądu, a przy tym rodzinnego klimatu. Przestrzeń dzienna, to typowy open space, zorganizowana w formie otwartej kuchni, części wypoczynkowej i jadalni łączącej funkcjonalnie i stylistycznie obie strefy. Ponieważ metraż parteru nie jest duży, priorytetem w pracy projektanta było poszanowanie przestrzeni. Stąd dominująca w wystroju wnętrza jasna kolorystyka, dająca złudzenie większej powierzchni i lekkości. Przeważające kolory to écru, jasny odcień szarości oraz biel, które dla ocieplenia i stworzenia domowego, przytulnego klimatu uzupełniają dekory drewna.

Dodatkowym elementem optycznie powiększającym otwartą strefę dzienną i poszerzającym wąski salon jest lustrzana obudowa ścian nad kominkiem. Wykonana została z wielkoformatowych płytek ceramicznych o pofalowanej powierzchni, dającej optyczne złudzenie ruchu. Zgodnie z życzeniami inwestorów w projekcie wnętrza wykorzystano klasyczne, ponadczasowe materiały, które podobnie jak zastosowane kolory gwarantują, że jest tu jasno, przestrzennie, lekko. W otwartej kuchni królują białe płytki o ciekawej fakturze przypominającej kostki mozaiki o perłowym połysku oraz fornir drewna w ciepłym, głębokim odcieniu.

Dekory drewna zdominowały z kolei jadalnię, której lekkości i nowoczesności dodają designerskie białe lampy. Tego rodzaju efekt potęguje także eklektyczny zestaw krzeseł: przy tym samym stole znalazły się modele z transparentnego tworzywa, jak i metalowej siatki. Taki wybór, z pozoru nieprzystający do stonowanej aranżacji, jest jak mrugnięcie okiem do nowoczesności i mody, które są przecież mile widziane i dobrze się tutaj czują.

Z jadalni już tylko krok dzieli domowników i gości od wygodnej skórzanej kanapy, która stanowi centralny punkt strefy wypoczynkowej. Ta część parteru, spowita w eleganckich, jasnych szarościach jest równie reprezentacyjna, co stylowa. Szyku dodaje połyskująca, efektowna lampa sufitowa oraz designerski, szklany stolik. Z kolei skórzany „łaciaty” dywan, to kolejny element wystroju, który puszcza oko i wprowadza nieco luzu. Gwarantuje, że dobrze można się tutaj czuć podczas bardziej oficjalnych spotkań, jak i leniwych wieczorów w gronie domowników.

W prywatnej części domu reprezentacyjny zestaw bieli i szarości ustępuje miejsca przytulnym odcieniom kremów, beżów, cappuccino i brązów, które zarówno do sypialni, jak i saloniku kąpielowego wprowadzają klimat relaksu. Koją wzrok, pozwalają się odprężyć, budują wieczorowy nastój. Mimo to pomieszczenia zarezerwowane dla pani i pana domu są także eleganckie i stylowe. Sypialni charakteru dodają dekoracje, tkaniny i wzory w stylu vintage. Z kolei salonik kąpielowy, za sprawą materiałów i form wyposażenia, reprezentuje styl klasyczny w nowoczesnej interpretacji.

Tekst: Anna Usakiewicz

Projekt: Piotr Stanisz, Pracownia Architektury PS

Zdjęcia: Bartosz Jarosz; Stylizacja: Anna Usakiewicz

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH