Rozkładany stół w okleinie orzechowej to centralny punkt jadalni. Jego prostotą formę wzbogacają krzesła DAW Plastic Chair. W tyle widoczne dwa czarne fotele Barcelona - ziszczone marzenie pani Justyny. Fot. Małgorzata Opala.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Rozkładany stół w okleinie orzechowej to centralny punkt jadalni. Jego prostotą formę wzbogacają krzesła DAW Plastic Chair. W tyle widoczne dwa czarne fotele Barcelona - ziszczone marzenie pani Justyny. Fot. Małgorzata Opala.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
28 lut 2012 12:14

Oblicza szarości

Jedna - elegancka, naturalna i ... praktyczna, druga potrafi dodać pieprzu kolorom. Dwa oblicza szarości, dwie kobiety i jeden wspólny cel – stworzyć wnętrze nowoczesne i ponadczasowe.

Urzekający swą subtelnością wystrój niedużego domu szeregowego (ponad 120 m²) to efekt spotkania dwóch kobiet - spotkania, które przyniosło mnóstwo inspirujących pomysłów i niebanalnych rozwiązań. Dobry gust, szczypta praktycyzmu i pozytywne usposobienie inwestorki – pani Justyny, przy elastyczności, kreatywności i rzetelnej wiedzy architektki – Anny Matuszewskiej-Janik, zaowocowały wnętrzem o przejrzystej kompozycji, nowoczesnym, a jednocześnie ponadczasowym charakterze.

Lekka i świeża aranżacja

- Nie chciałyśmy z właścicielką projektować domu wyglądającego "bogato" i dostojnie, raczej mniej zobowiązująco, lekko i świeżo, bez przeładowania meblami i dekoracjami - opowiada projektantka. Takie możliwości obie panie odnalazły w... szarości. To właśnie ona stała się nie tylko eleganckim lejtmotywem spajającym kreowaną przestrzeń, ale i naturalnym tłem dla uniwersalnego drewna oraz inspirowanych klasykami designu mebli.

Otwarta przestrzeń

Przestronna przestrzeń parteru została zaadaptowana na strefę czysto użytkową. Kuchnia, jadalnia i salon tworzą tu jedną całość, a o organizacji każdej z nich przesądzają na pozór drobne i niezauważalne rozwiązania. Strefa salonowa to przestrzeń o zminimalizowanym wystroju, w obrębie której znalazły się tylko niezbędne meble i ograniczone do minimum dekoracje. Jednakże koneser odnajdzie tu galerię pereł współczesnego designu. Wśród nich królują dwa czarne fotele Barcelona. Szara kanapa, wzorowana na klasyce włoskiego designu, subtelnie odgranicza tę strefę od jadalni.

Elegancja jadalnia

Ta ostatnia zorganizowana jest wokół rozkładanego stół, którego prostotę wzbogacają designerskie krzesła. Otwarta kuchnia lekko wtapia się w resztę otoczenia, zachowując przy tym swój funkcjonalny charakter. Prosta, elegancka i neutralna zabudowa, równie ascetyczny w formie okap, a do tego czarny granit na blacie oraz podpięcia frontów zamiast wystających uchwytów są równie efektownym, co praktycznym rozwiązaniem. Piętro to tradycyjnie strefa prywatna. Znajdziemy tu sypialnię właścicieli z osobną łazienką, łazienkę gościnną oraz dwa dodatkowe pokoje.

Stonowaną kolorystycznie sypialnię organizują dwa główne elementy – wygodne tapicerowane łóżko oraz efektowna toaletka. Lekkości i elegancji całości dodają lustro z przeźroczystą ramą oraz transparentne krzesło. „Koronkowe” stoliczki oraz ozdobna lampa nadają wnętrzu klasycznego charakteru, przełamywanego przez techniczne w formie kinkiety. Znajdująca się tuż obok łazienka powtarza schemat kolorystyczny sypialni, i jak cały dom, stanowi spójną stylistycznie koncepcję.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH