Jasna podłoga z drewna jesionowego, o bogatym i wyrazistym usłojeniu, dodaje wnętrzu dynamiki. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [17 zdjęć]

Jasna podłoga z drewna jesionowego, o bogatym i wyrazistym usłojeniu, dodaje wnętrzu dynamiki. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
19 maj 2009 10:53

Oldskulowy świat

Inspiracją do stworzenia tej „domowej galerii”, którą zamieszkuje para młodych ludzi, stała się grafika w stylu fashion-art. Powiększona do imponujących rozmiarów, posłużyła arch. Katarzynie Mikulskiej-Sękalskiej za punkt wyjścia do stworzenia projektu całego mieszkania (pow. 100 m2).

Grafika skupia na sobie uwagę nie tylko z powodu swoich wymiarów (zajmuje jedną trzecią głównej ściany) i usytuowania w centralnym punkcie salonu. Emanuje niezwykłą atmosferą, nasyconą swobodą i elegancją (wieczorne party w znanym kurorcie?, świat glamour, wyczuwalny w powietrzu zapach morza i dobrych trunków...). Grafika wprowadza do wnętrza klubowy klimat, umiejętnie wykorzystany przy doborze wykorzystanych w aranżacji mebli i dodatków. Utrwalona na ścianie scena kusi do zaaranżowania spotkań towarzyskich, a wyposażenie salonu bezwarunkowo im sprzyja.

Rytm minionej dekady

Rozłożysta, duża kanapa o zaokrąglonych liniach (MebelPlast), ustawiona na wprost sprzętu audio-wideo, wyeksponowana w specjalnie zaprojektowanej i podświetlonej od spodu wnęce, obszerna kolekcja płyt, umilająca niejedno przyjęcie w rytmach... oldskulowych. Dobra „stara szkoła” objawia się nie tylko w sferze muzycznej. Oldskul, którego pan domu jest fanem, jest obecny także w aranżacji wnętrz. Właściciele mieszkania zapragnęli powrotu do wzornictwa, materiałów i kolorów, które święciły swoje triumfy ponad 30-40 lat temu. A które dziś powracają do nas w nowych wcieleniach. Minione dekady są tutaj obecne na każdym kroku. Co więcej, doskonale harmonizują z najnowszym wyposażeniem. Domownikom szczególnie zależało na stworzeniu we wnętrzach otwartej przestrzeni. Dlatego też już na etapie wstępnych prac projektowych, wyburzono wszystkie ściany. W ich miejsce pojawiły się nowe, niebanalne rozwiązania.

Koliste przeszklenia

Na uwagę zasługuje dekoracyjna ścianka z bulajem, widoczna od strony salonu, za którą ukrywa się łazienka, przechodząca dalej w sypialnię. Wycięte z mlecznego szkła koło ma za zadanie przepuszczać światło z salonu do łazienki. To jednocześnie bardzo charakterystyczny element mieszkania, wpisujący się w szereg innych, kolistych i opływowych kształtów, stosowanych tutaj na każdym kroku. Łazienkę i ubikację, które ulokowano przy zaaranżowanej w słonecznych kolorach sypialni, wydziela jedynie przesuwana szklana tafla. Energetycznym tłem tego oldskulowego świata są wszechobecne tapety laminowane. Srebrna, opalizująca w kuchni oraz jadalni, odbija blask świateł, a dzięki „utkanej” z drobnych kwadracików fakturze, daje złudzenie rozwibrowania pola widzenia. Na niej jednak wrażenia wzrokowe się nie kończą, bowiem w sypialni i przyległej do niej łazience, zastosowano tapetę z motywem dynamicznie pulsujących linii, w radosnych, „landrynkowych” barwach. Jak widać nie tylko pop-art, ale także op-art jest silnie reprezentowany w tej zaskakującej „domowej galerii”. „Zabawy optyczne” tworzą doskonały mariaż z taflami szkła, elementami z laminatu imitującego szkło i innymi lśniącymi powierzchniami. W tym mieszkaniu bez wątpienia docenia się i urodę drobiazgów, i niepowtarzalność designerskich przedmiotów. Dowodem na to jest m.in. fotel projektu Vernera Pantona. Ta ikona designu, której nie sposób nie zauważyć, gdy znajdziemy się w sypialni, doskonale współgra z dodatkami z pleksi, obecnymi w całym mieszkaniu (przedmioty dekoracyjne i ramki na zdjęcia w salonie, plafon-ufo w sypialni).

WASZE KOMENTARZE (9)

DODAJ KOMENTARZ
 • zainteresowana, 2011-07-10 15:43:02

  Idealne szafki kuchenne dla mnie.
 • piekne, 2010-03-31 15:48:31

  PIEKNE TO MIESZKANIE I DODAM JESZCZE SUPER URZADZONE;)
 • Aneta Polak - POLAK STUDIO, 2010-03-04 22:44:09

  cały czas się zachwycam tym wnętrzem,

  nowoczesne , niebanalne , odważne

  i stanowi ciekawą odmianę w galerii projektantki
 • malenkaiwa, 2010-02-25 17:44:31

  takie chcę rolety :)
 • kot, 2009-10-04 22:57:52

  kanapa rolety podloga i oswietlenie extra, reszta do wymiany
 • Marina7, 2009-06-24 16:27:22

  kanapa nie dosc, ze szykowna, ciekawy kolor, to jeszcze rozdzielna - prześwietny design !
 • nowy, 2009-05-20 11:09:26

  Pomysł grafiki , to nic nowego. Wystarczy odwiedzić ASP na Krakowskim Przedmieściu i skusić zdolnego jednak zaakceptować jego pomysł. Dając wolną rękę artyście możemy przez pewien czas mieć trudności z akceptacją własnego mieszkania.
 • motor, 2009-02-16 13:38:02

  ale jak to? nic o tej grafice: czyja, kto zrobił, jak taką dużą na ścianę, skąd, no przecież to jest pomysł rewelacja
 • Aby do wiosny, 2009-02-11 23:17:34

  grafika na ścianie pierwszorzędna, nie powiem. Tylko kolory nie w moim stylu, ja wolę takie cieplejsze

POLECAMY W SERWISACH