Piękne mieszkanie na warszawskiej Pradze. Projekt: Małgorzata Seta. Fot. Przemysław Kuciński, Alicja Kozak

Zobacz galerię [17 zdjęć]

Piękne mieszkanie na warszawskiej Pradze. Projekt: Małgorzata Seta. Fot. Przemysław Kuciński, Alicja Kozak
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
27 paź 2017 10:40

Piękne wnętrze na warszawskiej Pradze

Mieszkanie w kamienicy na warszawskiej Pradze to czysty eklektyzm. Wnętrze utrzymane jest podstawowej kolorystyce czerni i bieli oraz drewna. Charakteru nadają mu wyraziste kolory mebli i dodatków.

Mieszkanie w kamienicy na warszawskiej Pradze to czysty eklektyzm. Są tu klasyki z lat ‘60 upolowane na aukcjach internetowych – stolik z ceramicznym, popękanym blatem i zielony, marmurkowy kwietnik w kształcie nerki, który jest idealnym stolikiem nocnym. Jest IKEA i przedwojenny stół przywieziony z Łodzi. Jest stolik z trójkątnym blatem, który Inwestorka upatrzyła na molo przy wypożyczalni kajaków. Właścicielka z chęcią pozbyła się murszejącego „rupiecia”, który po renowacji zyskał nowe życie. Są tu nawet odnowione, śmietnikowe znaleziska i wyszperany w kontenerze budowlanym fotel.

Pozornie dzieje się dużo, ale nie ma tu wrażenia bałaganu i przypadkowości. To dzięki bazie wnętrza utrzymanej w podstawowej kolorystyce czerni i bieli oraz drewna. Odważny kolor rozsiadł się za to w fotelach – soczystość limonki i głęboka butelkowa zieleń skutecznie przełamują monochromatyczne wnętrze. Podobnie działa ściana w sypialni – w zależności od pory dnia, kolor jest albo zielenią, albo granatem, albo głębokim turkusem. Moc zachodzącego słońca!

To wnętrze to świetny przykład, jak z bardzo niewielkim budżetem można stworzyć spójne i przyjazne wnętrze. Brak środków na wykończenie mieszkania bywa bardzo inspirujący - lampki i uchwyty do komody można przecież zrobić samemu. Wystarczą klocki siostrzeńców, trochę farby, pasek z lumpeksu i kilka śrubek. I voilà!

Projekt: arch. Małgorzata Seta. Zdjęcia: Przemysław Kuciński, Alicja Kozak 

Zobacz także: Dom parterowy, który uwodzi przytulnością

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH