Przestronne wnętrze, w którym nowoczesność spotka się z tym, co ma już swoją historię, stworzyło spójną, zachwycającą smakiem aranżację. Projekt: Magdalena Konochowicz. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Przestronne wnętrze, w którym nowoczesność spotka się z tym, co ma już swoją historię, stworzyło spójną, zachwycającą smakiem aranżację. Projekt: Magdalena Konochowicz. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
15 lis 2016 10:30

Piękne wnętrze. Tu nowoczesność spotyka się z klasyką

Jest w tym wnętrzu wszystko, co kocham – śmieje się Magda. I wcale nie przesadziła. Włożyła serce w aranżację przestrzeni, by sprzyjała ona rodzinnej atmosferze.

Stół stanie z prawej strony, komoda w jadalni z lewej, kanapa w salonie zajmie centralne miejsce, a leżanka znajdzie się bliżej kominka. Jeszcze nawet nie było fundamentów, a Magda już dokładnie znała miejsce każdego przedmiotu.

Kolorystyka też z góry została ustalona.

– Zaplanowałam wszystko ze szczegółami, chociaż faktycznie nie było nawet jednej ściany. Wszystko po to, aby całej naszej pięcioosobowej rodzinie żyło się tu wygodnie – opowiada Magda.

Niezwykle istotne było połączenie estetyki z funkcjonalnością. Przy trójce dzieci to podstawowy warunek. Inspiracją stały się liczne podróże (te bliższe i te dalsze), a także zamiłowanie do piękna. Piękna, które Magda odkrywa w starych przedmiotach, mających już swoją historię. Dała im drugie życie i pozwoliła odnaleźć się w nowym otoczeniu. Ich obecność widoczna jest we wnętrzu na każdym kroku. Kupione na targach staroci obrazy, ramy luster czy wreszcie kanapy (odrestaurowane dzięki sprawnej ręce zaprzyjaźnionego tapicera), stają się na perełkami, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Nadają przestrzeni indywidualny, niecodzienny klimat.

Eklektyzm zamierzony

Wnętrze, będące całkowicie dziełem Magdy, nie ma jednego, określonego stylu. Stanowi mieszankę perfekcyjnie zestawionych kolorów, wyposażenia i ponadprzeciętnych dodatków. Odnajdziemy tu trochę klasyki, odrobinę nowoczesności, ale i inspiracji stylem francuskim.

Kontrastowe zestawienie bieli i czerni dominuje w przestrzeni parteru, dodając mu elegancji i szyku. Podobnie zresztą jak zagadkowa i jakże fascynująca Marilyn Monroe, która w tym wnętrzu wyraźnie zaznaczyła swoją obecność. Jej zniewalający uśmiech towarzyszy domownikom zarówno podczas śniadania, jak i porannej toalety.

Przyjazne rodzinie

Wnętrze jest delikatne i przejrzyste w odbiorze, a przy tym funkcjonalne i użyteczne. Bo przecież na co dzień korzysta z niego nie tylko Magda i jej mąż, ale także dwójka nastolatków i prawie trzyletni malec. Rozkład pomieszczeń zapewnił dla każdego odrobinę prywatności, ale i miejsce gdzie cała rodzina może spędzać czas wspólnie. Podział jest tradycyjny. Część dzienna znajduje się na dole. Jest otwarta, jednak z wyraźnie zaznaczonym podziałem na salon, jadalnię i kuchnię.

Każda z tych stref jest przestronna, jednak to jadalnia zachwyca szczególnie. Otwiera się w górę aż na dwie kondygnacje, dając wrażenie lekkości i podkreślając indywidualny charakter całości. Salon to istne królestwo wypoczynku. Podzielony został na dwie strefy – telewizyjną oraz wypoczynkową z wygodną leżanką, na której relaks z dobrą książką umili ciepło kominka i pozwoli przenieść się na klimatyczne uliczki Wenecji. Motywy widoczne na obu fototapetach to przejaw miłości Magdy do Włoch.

Sypialnie na poddaszu

Na poddaszu każdy ma swój pokój, poza najmłodszym członkiem rodziny. Ten przynajmniej na razie dzieli sypialnię z mamą i tatą.

– W naszej sypialni wydzieliłam kącik dziecięcy – mówi Magda.

Przestrzeń jest na tyle duża, że takie rozwiązanie było możliwe i doskonale się sprawdza. Podział ten oddaje także kolorystyka. Standardowa część skąpana jest w czerni i złocie, dziecięca – w wesołych różach i zieleniach. Obie jednak, mimo mocnych przeciwieństw, stanowią spójną całość.

Na górze nie mogło także zabraknąć komfortowej rodzinnej łazienki. Musiała być duża. Została więc powiększona kosztem garderoby, która miała dla Magdy mniejsze znaczenie. Dzięki temu zmieścił się w niej zarówno duży prysznic, jak i stylowa wanna na srebrnych nóżkach. Pod każdym względem (kolorystyki, wyposażenia, dodatków) stworzona, by zapewnić relaks po ciężkim dniu pracy i zapomnieć o wszystkich troskach dnia codziennego.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH